Devlet madalyalarından Atatürk kabartması kaldırıldı

• Konuyu başlatan Lodge
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 223
  • Görüntüleme 13B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynak. Danıştay 10. Dairesi tarafından alınan kararla birlikte, devlet madalyalarından Atatürk kabartması kaldırıldı. Yorumlarınızı merak ediyorum.

1615639574542.png

Gerçekten şaka gibi, yazıklar olsun diyorum.

80 darbesi ortalığı sakinlestirmedi, haberiniz olsun.
Hiçbir zaman darbeyi savunmayın, desteklemeyin. Hiçbir zaman.

Bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız değişimi kendinizde başlatın.
80'lerde komünistler ve sağcılar ikiye ayrılmış, durum o kadar kötü olmuştu ki insanlar sen komünistsin diye birbilerini vurur hale gelmişti. Tabii ki darbeyi desteklemem fakat Kenan Evren'in bu hareket yapılacak son çağre idi.

Bir anayasanın ilk sözü,devletin başındakileri bağlamalıdır.Biz baştakiler bu yasaları çiğner veya değiştirirsek halkın düşmanı olmuşuz demektir ve halk,bize düşman olmakta haklıdır.

-Diderot

İyi olmuş. Artık her yerde Atatürk resmini görmeyeceğim. Zaten yeterince heykeli var, bunlar yeter.
Korkuyorsunuz, ödünüz patlıyor. Gerçekleri görmekten korkup, zırvalıktan öteye geçmeyen uydurma tarihçilerin ve tarikatların eteğini öpememekten korkuyorsun.

Yazık kafana...

Biz dine çekmiyoruz. Siz kendi uydurduğunuz dini izlediğiniz için size doğruları anlatmaya çalışıyoruz. Dinle bir derdimiz yok bizim. Sizin 10 katınız kadar Müslümanız biz. Siz neye inandığınızı bile bilmiyorsunuz.

10 Kat müslüman? Tamam cevap yazma sen bana.

Bir anayasanın ilk sözü, devletin başındakileri bağlamalıdır. Biz baştakiler bu yasaları çiğner veya değiştirirsek halkın düşmanı olmuşuz demektir ve halk, bize düşman olmakta haklıdır.

-Diderot

Halk kula tapmasa düşman olacağız da sorgulama yetilerini kurtlar kapmış. Adamlar anayasayı değiştirmek istiyor, bunlar da Osmanlı çok güçlüydü, tekrar Osmanlı'ya döneceğiz diye Allah'a kendi ömürlerinden üsttekine versin diye dua ediyorlar. Bir de aynı amaç uğruna birbirini satmış değişik insanlar hala anayasanın ilk 4 maddesini zamanı gelince değiştirebiliriz diyor.
10 Kat müslüman? Tamam cevap yazma sen bana.

Cidden buna mı takıldın sen? Ya bir çık sen şu konudan, nefes al da gel. Beyninde oksijen tüpü lazım diye bağırıyor hücrelerin gelmiş burada siyaset yapıyorsun. Yazık sana.

Cidden buna mı takıldın sen? Ya bir çık sen şu konudan, nefes al da gel. Beyninde oksijen tüpü lazım diye bağırıyor hücrelerin gelmiş burada siyaset yapıyorsun. Yazık sana.
Bak siyaset falan yapmadım adam 'Antika dininiz' diyor? Beni yanlış anladın herhalde?

İyi olmuş. Artık her yerde Atatürk resmini görmeyeceğim. Zaten yeterince heykeli var, bunlar yeter.

Korkudan uyuyamıyorsun biliyoruz. İşte korkak olduğunuzun kanıtı! Aramızda olmayan bir önderden bu kadar korkuyorsunuz ya, yazık size. Onu istediğiniz yerden silebilirsiniz ama asla fikirlerini silemezsiniz. Bunu böyle bilin. Neyin yetip yetmeyeceğine sen karar vermiyorsun ayrıca, o senden farksız tarikatın seni fazla yüceltmiş. Yer olsa da her yeri atamın anıtları ile doldursak ama şu an o ihtişamı kaldırabilecek güzel ülkem Türkiye'den başka bir kara parçası şu an bulunmamakta...

Bak siyaset falan yapmadım adam 'Antika dininiz' diyor? Beni yanlış anladın herhalde?

Hocam o arkadaşı tam anlamadım ama değişik inançlarınız var. Avrupalılar yıllar önce Papa'yı devirdi, ülkemiz burada bilgisiz tiplerden Müslümanlık öğreniyor. Aslını araştırmaya bile gerek duymuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı