Devlet okulu mu özel okul mu?

Arkadaşlar 11'e geçeceğim. Gittiğim okuldan hiç memnun değilim %4'e girerek gelmeme rağmen. Benim için şu an sadece eğitim önemli ve adam akıllı zengin züppe insanlar olmasın yeter. Sizce hangisine geçmeliyim? Not: Benim gibi imam hatipte olursanız 11. sınıfa geçtiğiniz yaz tatilinde okul değiştirmezseniz sonra sadece imam hatipler arası nakil yapabiliyormuşsunuz. Yani birkaç özele gidenler bu konuda sorun yaşadı geri geldiler.

Paran varsa çok özel okul zaten özel okullarda da aşırı zengin milyarder züpperler çok çok fazla değil.

Hangi lise kardeşim?

Anadolu'dayım bende.

11.sınıf bir abi vardı . 11.sınıfın 2.döneminde geçti 2 hafta durup geri geldi . Neden geldin dedim dediki kabul etmiyorlar nakili okul nakilini buraya attı. Bir kişi daha vardı İstanbul'a nakil aldırdı Anadolu lisesine nakil geri buraya atınca tekrar geldi İstanbul'da bir özele gitti.

O zaman tek çare bildiğiniz birileri varsa özel okulları sorun. İyisi varsa gidin yoksa da yapacak bir şey yok. Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
O her okulda öyle olmuyor mu? İyi hocalar her zaman üst sınıflara girer çünkü sınava girecekler. Bir de neden 2 soruyu boş bırakıyorsunuz ki? Malatya Anadolu'nun dilimi eyyübi'den yüksek diye biliyorum.

LGS'de ben matematikte panik yaptım son 7 sorunun hepsini salladım. Bir tanesi bile tutmadı. Ama ilk 13 sorunun hepsi doğruydu ve bazı soruları da sırf dikkat hatasından kaçırdım. İlk LGS zamanında herkesin yanlışı çok vardı. O yüzden yani anormal gelmesin :)

Anadolu'dayım bende.

O zaman tek çare bildiğiniz birileri varsa özel okulları sorun. İyisi varsa gidin yoksa da yapacak bir şey yok. Allah yardımcınız olsun.

Çınar düşünüyorum bilginiz var mı? Fakat ne kadar sevmediğim insan varsa orada.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGS'de ben Matematikte panik yaptım son 7 sorunun hepsini salladım . Bir tanesi bile tutmadı. Ama ilk 13 sorunun hepsi doğruydu ve bazı sorularıda sırf dikkat hatasından kaçırdım. İlk LGS zamanında herkesin yanlışı çok vardı. O yüzden yani anormal gelmesin :)
Ha bende sandım doğru yaptığım soruları boş bırakıp girseydim. Keşke sallamasaydınız ya. Bir de neden Akçadağ Fen'i seçmediniz ki. Keşke İmam Hatip'te okumak istemediğinizi başta dile getirseydiniz.

Ha bende sandım doğru yaptığım soruları boş bırakıp girseydim. Keşke sallamasaydınız ya. Bir de neden Akçadağ Fen'i seçmediniz ki. Keşke İmam Hatip'te okumak istemediğinizi başta dile getirseydiniz.
Başta değil o okul çok övüldü diye bende orayı tercih ettim. Yani dedim çok kötü değildir ya dedim fakat sonuç hayal kırıklığı. Ben din hocalarını kötü bekliyordum ilk sene çok sıkıntı oldu sonraki sene hocalar gayet iyiydi dinci olarak fakat Temel ders hocaları hakkında aynı şeyi söylemeyceğim . İlk sene temel ders hocaları iyiydi . Bu sene temel ders hocaları kötüydü. Ne desem hala yakın çevremizdeki insanlar bu okulu öyle bir istiyorki bi zahmet boş kontenjanına baksanız anlarsınız zaten nasıl bir okul olduğunu. Kime söylesek inanmıyor zaten torpille bir yere bir adam giriyorsa bi zahmet anlaşılır nasıl bir okul olduğu.

Başta değil o okul çok övüldü diye bende orayı tercih ettim. Yani dedim çok kötü değildir ya dedim fakat sonuç hayal kırıklığı. Ben din hocalarını kötü bekliyordum ilk sene çok sıkıntı oldu sonraki sene hocalar gayet iyiydi dinci olarak fakat Temel ders hocaları hakkında aynı şeyi söylemeyceğim . İlk sene temel ders hocaları iyiydi . Bu sene temel ders hocaları kötüydü. Ne desem hala yakın çevremizdeki insanlar bu okulu öyle bir istiyorki bi zahmet boş kontenjanına baksanız anlarsınız zaten nasıl bir okul olduğunu. Kime söylesek inanmıyor zaten torpille bir yere bir adam giriyorsa bi zahmet anlaşılır nasıl bir okul olduğu.
Seneye 11'siniz. Bakalım harbiden iyi hocalar gelecek mi?

%4 ile nasıl imam hatipte olabiliyorsun ki? Sen yüzdelik dilimini yanlış biliyor olmayasın? Ben de bitirdiğim liseye %4'lük dilimle girmiştim. İzmir'in en iyi 5. lisesiydi.
Kardeşim Malatya olduğu için böyle zaten İstanbul olsa en iyi liselere giderdim . Maalesef ailem burda sabit ve beni pansiyonada göndermeye yanaşmadılar. Malatyada bizim girdiğimiz sene Malatya Anadolu Lisesinden sonraki okul buydu. Diğerleri ilçede ve uzaktı. Sonra Malatya Lisesini eklediler oda %8le alıyor.Birde adı duyulmuş proje bir imam hatip olduğu için gittim fakat hayal kırıklığına uğradım.

Gittiğin okul "özel" olunca sen de "özel" bir seviyeye çıkmazsın. Hali hazırdaki çalışma tempon, anlama hızın neyse özele geçince de pek artmaz. Kendin çalışırsan devlet okulunda da yaparsın, kendin çalışmazsan özel okulda da yapamazsın. Notları şişirirler orası ayrı tabi de, okul puanın etkisi nerdeyse devede kulak artık.

Geri
Yukarı