Devlet rekabeti takip etmiyor mu?

Eğer bana gelip takip etmez diyorsan o zaman her şeyde takip etmeyecek. Burada tutarsızlık sergiliyorsun.

Sizin bahsettiğiniz ikinci el piyasası.

Anlamadığım olay şu ben diyorum ki bunda yapıyor ama neden bunda yapmıyor ve adam gelip bana diyor ki onunla bu bir mi? Zaten bu zihniyet hep bizi bu noktaya getirdi. İşlerine gelince onunla bu bir mi diyorlar ve saçma saçma örnek veriyorlar.

Soğan bizim ülkemizde üretilir ve temel bir ihtiyaçtır. Besindir. Devlet buna el atmaz ise besin sıkıntısı çekebilir. Hani diyebilirsin soğan yemezler falan. Soğan böyle olunca diğerlerinin başı kel mi onlar da fiyatları arttırır. Ancak ekran kartları bizim ülkemizde üretilemediği için devlet onlara karşı en fazla vergi gibi bir pay alabilir. Üretici firma fiyatı ne yapmak isterse onu yapar.

Soğan bizim ülkemizde üretilir ve temel bir ihtiyaçtır. Besindir. Devlet buna el atmaz ise besin sıkıntısı çekebilir. Hani diyebilirsin soğan yemezler falan. Soğan böyle olunca diğerlerinin başı kel mi onlar da fiyatları arttırır. Ancak ekran kartları bizim ülkemizde üretilemediği için devlet onlara karşı en fazla vergi gibi bir pay alabilir. Üretici firma fiyatı ne yapmak isterse onu yapar.

İyi de siz benim yazdığımı okumamışsınız. Benim yakındığın nokta üretici firmaları değil zaten adamlar indirim bile yaptı baktığınız zaman. Benim asıl dert yandığım nokta şudur: Sallıyorum ürün 500 dolar (Vergile dahil) 500*7.5 = 3.750 TL etsin. Bakıyorsun internetteki fiyatlarda o fiyata (3.750 TL) kimisi 2 bin kimisi 1.5 bin TL gibi ek fiyatlar koymuş. Yani 3750 + kafasına göre fiyat olmuş. Burada bildiğin fırsatçılık var ve bu senin dediğin olaya geliyor. Artık teknolojik ürünler bir çok firma içinde olmazsa olmaz. Benim istediğim şu eğer bunu denetleyecek kurum varsa hepsini denetlesin ama yok ben işime geleni denetlerim derse orada farklı bir olay vardır yani tutarsızlık var.

Bir şeyi savunacaksanız tutarlı olun onunla bununla şununla o bir mi filan lafları tamamiyle basit ve kaçamak bir cevap olarak buluyorum.

Geri
Yukarı