Devlet rekabeti takip etmiyor mu?

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar şu sıralar ekran kartlarına bakıyorum ve alacağım fakat almak istemiyorum çünkü aynı firmanın 2 fanlısı 5000 TL ama 3 fanlı modelini kimisi 6000 - 7000 TL fiyatlara koyuyorlar. Yani cidden anlamıyorum bunların denetlenmesi lazım değil mi? Ayrıca biz müşteriler bence bu tür firmalara tavrımızı göstermemiz lazım diye düşünüyorum.

Arkadaşlar şu sıralar ekran kartlarına bakıyorum ve alacağım fakat almak istemiyorum çünkü aynı firmanın 2 fanlısı 5000 TL ama 3 fanlı modelini kimisi 6000 - 7000 TL fiyatlara koyuyorlar. Yani cidden anlamıyorum bunların denetlenmesi lazım değil mi? Ayrıca biz müşteriler bence bu tür firmalara tavrımızı göstermemiz lazım diye düşünüyorum.
Sorun ne?
Serbest ekonomi böyle oluyor.

İyi de devlet yeri gelince soğana bile müdahale ediyor. Bu konu da neden sessiz kalıyor?

Serbest piyasa.

Soğan ile ekran kartı bir mi?
Eğer bana gelip takip etmez diyorsan o zaman her şeyde takip etmeyecek. Burada tutarsızlık sergiliyorsun.

Şimdi 5.000TL'ye de Tofaş var 15.000TL'ye de. Takip etsen ne yapabilirsin?
Sizin bahsettiğiniz ikinci el piyasası.

Anlamadığım olay şu ben diyorum ki bunda yapıyor ama neden bunda yapmıyor ve adam gelip bana diyor ki onunla bu bir mi? Zaten bu zihniyet hep bizi bu noktaya getirdi. İşlerine gelince onunla bu bir mi diyorlar ve saçma saçma örnek veriyorlar.

Geri
Yukarı