DGS çok mu zor?

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
DGS sınavına iki ay gibi bir süre kaldı. Geçen zamanda iki Türkçe kitabı bitirdim sayılır. Matematiğe yeni geçtim. Matematikten pek anlamam ama uğraşıyorum işte. Sözel mantığı hiç anlamıyorum neredeyse. Hayattan bezdiriyor. Birkaç unsur veriyor ve çözmemi istiyor. Tabloyu oluşturmaya bile kafa basmıyor. Mantıksız bir insanım belki de. Bilgisayar oyunlarını da seviyorum. Oyunu tamamen bırakıp sınavdan sonra mı oynamalıyım? Bu sınavı kazanmak istiyorum. Bana tavsiye verebilirsiniz bu konuda.

Kesinlikle zor değil. Sadece kontenjan az. İstediğin bölüm sayısal mı sözel mi? Çünkü Türkçe'yi bitirip matematiğe geçtiğini belirtmişsin ama anlamadım bu durumu.

Kesinlikle zor değil. Sadece kontenjan az. İstediğin bölüm sayısal mı sözel mi? Çünkü Türkçe'yi bitirip matematiğe geçtiğini belirtmişsin ama anlamadım bu durumu.
Matematik çalışmaya yeni geçtim. Sözel mantıktan hiç anlamıyorum. Matematiği de anlamak için kendimi zorluyorum. İki sene açık öğretim ilahiyat bitirdim. Sınavı kazanırsam devam edeceğim.

Matematik çalışmaya yeni geçtim. Sözel mantıktan hiç anlamıyorum. Matematiği de anlamak için kendimi zorluyorum. İki sene açık öğretim ilahiyat bitirdim. Sınavı kazanırsam devam edeceğim.
Eşit ağırlık değilsen ikisini çözmenin sana faydası yok onu demeye çalışıyorum. Çünkü sözelde çözeceğin 5-6 soru sayısalda çözeceğin 1 soruya denk kabaca. Aynı mantık tam tersi durum için de geçerli. Eğer sözel bir alan seçeceksen matematik çalışmanın sana getirisi olmaz. Bunun yerine Türkçe'de en az soru kaybı yapmaya bak.

Türkçe de çalışacak ne var ki dil anlatım dışında? Çalışmaya gerek bile yok Türkçeye.
2 ay sonraki sınavı kazanmak istiyorsan hemen bırakmalısın oyunu filan ama anlamıyorsan hiç kazanabileceğini düşünmüyorum sözel değilsen eğer.

Geri
Yukarı