DGS için giriş süresi var mı?

Muwusty

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Dokuz Eylül'de 2 yıllık kimya teknolojisi okuyorum ve DGS sınavına girmeyi düşünüyorum.
Bu sene 2. yılım bitse ve askerliğimi yapsam, sonraki sene DGS sınavına girsem aynı şekilde aynı sistemden aynı bölümden devam eder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Dokuz Eylül'de 2 yıllık kimya teknolojisi okuyorum ve DGS sınavına girmeyi düşünüyorum.
Bu sene 2. yılım bitse ve askerliğimi yapsam, sonraki sene DGS sınavına girsem aynı şekilde aynı sistemden aynı bölümden devam eder miyim?
İstersen 100 yaşında ol DGS'ye girebilirsin, tek bir fark var tercih yaptın yerleştin ama gitmedin okulun verdiği puan siliniyor bilgin olsun .

Tam olarak soruyu anlamadım ama DGS için belirli bir süre yok. Okul bittikten sonra istediğin sene sınava girebilir, istediğin lisans bölümünün sıralama ve puanını elde edersen kazanabilirsin.

Bilgilendirme için teşekkürler daha detaylı anlatayım ben 20 yaşındayım 2 yıllık bir bölüm okuyorum ve bitince DGS düşünüyorum ama askerlik de önümde 2 yıllık bölümü bitirince askere gidip askerliği bitirdikten sonra DGS düşünüyorum bana eksisi ve artısı ne olur veya sizin öneriniz nedir?

Bilgilendirme için teşekkürler daha detaylı anlatayım ben 20 yaşındayım 2 yıllık bir bölüm okuyorum ve bitince DGS düşünüyorum ama askerlik de önümde 2 yıllık bölümü bitirince askere gidip askerliği bitirdikten sonra DGS düşünüyorum bana eksisi ve artısı ne olur veya sizin öneriniz nedir?
hiç bir eksisi yok bende askere gittim geldim bu sene DGS girdim 220 puan aldım olmadı sağlık olsun seneye daha çok çalışıp 290-300 zorlayacağım .

Yeni konular

Geri
Yukarı