DGS ile geçiş yapmak için iyi üniversite mi kötü üniversite mi tercih edilmeli?

llemarx

Centipat
Daha fazla  
Sizce DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmak için sıralaması iyi bir programcılık bölümü yoksa daha kötü sıralamaya sahip bir programcılık bölümü mü seçilmesi gerekir?

Sıralamam ve puanım Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığına tutuyor. Fakat aklımı bu soru kurcalıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Sizce DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmak için sıralaması iyi bir programcılık bölümü yoksa daha kötü sıralamaya sahip bir programcılık bölümü mü seçilmesi gerekir?

Sıralamam ve puanım Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığına tutuyor. Fakat aklımı bu soru kurcalıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Mezuna kalın ve direk mühendisliği kazanmaya çalışın derim. Dgs biraz sıkıntıya girdi her sene puanlar yükseliyo bazı okullar önlisans derslerini kabul etmiyor 1. sınıftan başlatabiliyor vs ve en önemlisi kontenjanları çok az yks ile 70 kişi alan dgs ile 4 kişi alıyor. Sonra önlisans diplomanızla kalmayın ortada, dgs en son çare olmalı.

Mezuna kalın ve direk mühendisliği kazanmaya çalışın derim. DGS biraz sıkıntıya girdi her sene puanlar yükseliyor bazı okullar önlisans derslerini kabul etmiyor 1. sınıftan başlatabiliyor vs ve en önemlisi kontenjanları çok az YKS ile 70 kişi alan DGS ile 4 kişi alıyor. Sonra önlisans diplomanızla kalmayın ortada, DGS en son çare olmalı.

Zaten mezuna kalmıştım. Ailem bir daha mezuna kalmamı kabul etmiyorlar. Ondan dolayı son çare aşamasındayım denebilir.
DGS'nin zorlaştığını farkındayım, bunu bilerek gideceğim bölüme.
Aklıma takılan soru, sıralaması düşük okul dersleri daha kolay olur mu?

@llemarx, yani okuldan okula değişir de 2 yıllık bölümler için çok zorlayacaklarını sanmıyorum.
Birkaç farklı yerde daha düşük sıralamalı yerlerde bölümü bitirmenin okul sonu puanı için daha iyi olacağını söylemişler. Bana kalırsa da pek fark olacağını sanmıyorum.
@BilgisayarKurdu hocam sanırım siz Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı mezunuydunuz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Zaten mezuna kalmıştım. Ailem bir daha mezuna kalmamı kabul etmiyorlar. Ondan dolayı son çare aşamasındayım denebilir.
Dgs'nin zorlaştığını farkındayım, bunu bilerek gideceğim bölüme.
Aklıma takılan soru, sıralaması düşük okul dersleri daha kolay olur mu?
Örnek verirsek tabii ki bilgi üniversitesiyle şırnak üniversitesinin zorluğu aynı değil bu yüzden diploma notlarınızda farklı olabilir. Ama bu yüzden gidipte puanınızın 30 40 altına tercih yapmayın. Puanınız neye yetiyorsa gidiş gelişinizin kolay olacağı iyi bir üniversiteyi seçin.

Geri
Yukarı