DGS vs YKS

Sadece bir bölüm ve üniversiteye güvenip sadece onu düşünme. Benim arkadaş DGS'de Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemleri hedefledi. DGS'den kaldırdılar Marmara getirdiler yerine. Alternatiflerin olsun derdim. Gerisi ortalamayı yüksek tutup çalışmak.
Merhaba. Bu olaya ben de şaşırdım. Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun yeni adı Yönetim Bilimleri Fakültesi olduğu için 2023'te kontenjan açmadılar sanırım. Arkadaşınız tercih yaptı mı?

Hocam hemen kaldırmazlar zaten ama evet haklısınız dediklerinizde. 5-6 sene sonra kontenjanlar iyice dibe vurduğunda kaldırırlar muhtemelen. Eşit Ağırlık olmasam 2 yıllık bölüm yazıp DGS düşünmezdim.

@Vavien.

@Mortis06
DGS kalkmaz bence ve kontenjanlar DGS tarihi boyunca inişli çıkışlı ilerlemiştir. Siz Ön Lisansı bitirdiğinizde kontenjanlar yine artabilir ve kontenjanlar arttırılırsa ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği için ilk 10 değil de ilk 30 size yeterli olabilir.

Son düzenleme:
Merhaba. Bu olaya ben de şaşırdım. Boğaziçi Üniversitesi uygulamalı bilimler yüksekokulunun yeni adı yönetim bilimleri fakültesi olduğu için 2023'te kontenjan açmadılar sanırım. Arkadaşınız tercih yaptı mı?

DGS kalkmaz bence ve kontenjanlar DGS tarihi boyunca inişli çıkışlı ilerlemiştir. Siz ön lisansı bitirdiğinizde kontenjanlar yine artabilir ve kontenjanlar arttırılırsa ODTÜ elektrik elektronik mühendisliği için ilk 10 değil de ilk 30 size yeterli olabilir.

Tamamdır hocam sağ olun teşekkür ederim.

Merhaba. Bu olaya ben de şaşırdım. Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun yeni adı Yönetim Bilimleri Fakültesi olduğu için 2023'te kontenjan açmadılar sanırım. Arkadaşınız tercih yaptı mı?

DGS kalkmaz bence ve kontenjanlar DGS tarihi boyunca inişli çıkışlı ilerlemiştir. Siz Ön Lisansı bitirdiğinizde kontenjanlar yine artabilir ve kontenjanlar arttırılırsa ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği için ilk 10 değil de ilk 30 size yeterli olabilir.
Hocam herkes düşer diyordu moral oldunuz teşekkür ederim.

O birkaç bölüm hangi birkaç bölüm hocam? Mühendisliklerde kontenjan arttırılır mı?

Mesela Elektrik-Elektronik mühendisliğinde kontenjan arttırılır mı?
Yazılım Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümlerini yeni açan üniversiteler olduğu için DGS 2024'te 2022 ve 2023'te bölüm açan üniversiteler öğrenci almaya başlayabilir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü, DGS 2024'te bu seneki kontenjan sayısını hemen hemen koruyacak diye düşünüyorum.

Yazılım mühendisliği ve bilgisayar bilimleri bölümlerini yeni açan üniversiteler olduğu için DGS 2024'te 2022 ve 2023'te bölüm açan üniversiteler öğrenci almaya başlayabilir.

Elektrik elektronik mühendisliği bölümü, DGS 2024'te bu seneki kontenjan sayısını hemen hemen koruyacak diye düşünüyorum.

Hocam peki sizce 2026'ya kadar kontenjanlar azalır mı?

@Booh of Wooh

Son düzenleme:

Yazdı hocam. İyi bir üniversitede Endüstri Mühendisliği yazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı