Diablo 4 1419 TL yerine 1580 çekmiş

Hellmedic

Femtopat
Daha fazla  
Anlık olarak 1419 Lira olan Diablo 4 Standart Edition Almistim birkaç gün önce. Bir de ne göreyim aldığmıda 1419 lira olarak gözüken borc simdi 1580 olmus, arkadaşlar aradaki 160 lira farkı ödemek istemiyorum. Ne yapılabilir bilginiz var mı? Limiti zaten ucu ucuna kullanmıştım, bir de üstüne ekstrası binmiş.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-12 at 16.53.42.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-12 at 16.53.42.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun ödeme yurt dışına gittiği için oluyor. Dolar kuruyla çevrilip gönderiliyor maalesef ödeme. PS Store'da falan da aynı problem var. Artık kur değişikliğini mi yansıtıyorlar, dolara çevirirken ek vergi vs mi alıyorlar bilemiyorum.

Ziraat Bankası tarafından bana yapılan açıklama, ödeme provizyondan çıkana kadar ki kur yükselmesinden kaynaklandığıydı.

İş Bankası ile bu sorunu yaşamıyordum ben ama son 1 yıldır alışveriş yapmadım, güncel durumu bilmiyorum, iade edip İş Bankası kartınız varsa onunla alabilirsiniz.

Dostum oyun fiyatı hala aynı taksit yaptırdıysan onun ücreti olabilir. Yurt dışı ödemesi için komisyon olabilir. Şöyle bir baktığında 7 dolar bile etmiyor

Bu sorun ödeme yurt dışına gittiği için oluyor. Dolar kuruyla çevrilip gönderiliyor maalesef ödeme. PS Store'da falan da aynı problem var. Artık kur değişikliğini mi yansıtıyorlar, dolara çevirirken ek vergi vs mi alıyorlar bilemiyorum.

İş Bankası ile bu sorunu yaşamıyordum ben ama son 1 yıldır alışveriş yapmadım, güncel durumu bilmiyorum, iade edip İş Bankası kartınız varsa onunla alabilirsiniz.
Paparada böyle bir sorun olmaz dimi hocam? Ön ödemeli bir kart sonuçta.

Anlık olarak 1419 Lira olan Diablo 4 Standart Edition Almistim birkaç gün önce. Bir de ne göreyim aldığmıda 1419 lira olarak gözüken borc simdi 1580 olmus, arkadaşlar aradaki 160 lira farkı ödemek istemiyorum. Ne yapılabilir bilginiz var mı? Limiti zaten ucu ucuna kullanmıştım, bir de üstüne ekstrası binmiş.
Bankalar kur farkı koyuyor normal bir durum. Ödemek istemiyorsan işlemi iptal ettirmen gerekiyor.

Benden de 1620 çekmişler, dünyanın en saçma işi. Bankanın böyle bir yetkisi var mı? Sonuçta ben 1419 TL fiyat etiketine göre aldım, neden Battlenet'te TL ile fiyat gösterip USD/EUR olarak yansıttıklarını anlamıyorum. 150-200 TLsinde değilim fakat ortada bi sorun varsa hakkımızı savunmamız gerekiyor. @Recep Baltaş siz ne düşünüyorsunuz?

Benden de 1620 çekmişler, dünyanın en saçma işi. Bankanın böyle bir yetkisi var mı? Sonuçta ben 1419 TL fiyat etiketine göre aldım, neden Battlenet'te TL ile fiyat gösterip USD/EUR olarak yansıttıklarını anlamıyorum. 150-200 TLsinde değilim fakat ortada bi sorun varsa hakkımızı savunmamız gerekiyor. @Recep Baltaş siz ne düşünüyorsunuz?
Zamanında ben çok uğraştım bankayla bu iş için, doğru düzgün bir cevap alamadım. “Kur farkı” diyorlar, “Ama bu firma TL fiyatını sabitledi, kura göre satmıyor” diyorsun, “Ama para yurt dışına gittiği için dövize çevriliyor, provizyondan çıkana kadarki kur farkları işliyor” diyorlar.

Tamamen banka politikasıyla ilgili yani bemim anladığım kadarıyla. Ortada sabit bir TL fiyat var ama döviz karşılığı sürekli değişiyor, paranın da döviz olarak gönderilmesi gerekiyor.

Bazı bankalar, provizyona girerken 1400 TL kaç Euro/Dolar ediyorsa kaydediyor, provizyondan çıkarkenki güncel kurla para çekiyor, o yüzden fazladan ödeme yapmış oluyorsunuz. Atıyorum Dolar 20 TL’yken almış olun, banka 1400/20 yapıp provizyona “70 dolar ödeme alınacak” diye kaydediyor, 2 gün sonra dolar 25 olursa 70x25’ten hesaplayıp fazladan ödeme alıyor.

Bazı bankalarsa sanırım provizyona girerken döviz karşılığına bakmıyor, direkt provizyondan çıkınca güncel kurdan gönderiyor. Yani provizyona “1419 TL ödeme alınıp dolara çevrilip gönderilecek” diye giriyor, o yüzden ödediğiniz TL değişmiyor, firmaya daha az dolar gidiyor kur yükselirse ama firma zaten bunu göze alarak TL fiyat sabitlemiş, bir sorun yok.

İş Bankası kartımda böyle bir sorun yaşamadım hiç, ama en son 1 sene oldu alışveriş yapalı. İmkanı olan İş Bankasından denesin.

Paparada böyle bir sorun olmaz dimi hocam? Ön ödemeli bir kart sonuçta.
Hayır olmaz.

Bankayla alakalı. Mesela Yapı Kredi banka kartım ile Steam'den oyun alırken fazla para kesiyordu. Meğerse yurt dışı olduğu için oluyormuş kullanmadım o kartı sonradan.

Yeni konular

Geri
Yukarı