Diablo 4 vs. Baldur’s Gate 3

İkisi arasından Baldur's Gate 3 daha iyi birçok açıdan. Ancak CRPG herkesin oynamak istediği, herkesin katlanabildiği bir tür değil. Daha önce CRPG oynadıysanız ve bu oyunları aşağı yukarı biliyorsanız kesinlikle Baldur's Gate 3 alın, daha önce oynamadıysan da sana kalmış.

Diablo IV'ün game design'ı tamamen oyuncuyu bağımlı etmek üzerine kurulu ama onu da belirteyim, oyunda sürekli gelişiyorsunuz mekaniksel anlamda olmasa bile istatistiksel olarak sürekli bir gelişim söz konusu ve bu gelişim sizi oyuna çiviliyor. Sürekli az daha gelişmek istiyorsunuz sürekli. Tabii herkes bağımlı olacak diye bir kaide yok, ben bağımlısı olmadım ama 50 saat civarı oynadım.

Son düzenleme:
Farklı tarz oyunlar... Türlerini sevenlere göre de değişir.

Ama prodüksiyon kalitesi, bol bol RPG öğeleri ve çok zengin bir hikaye derseniz Baldur's Gate 3 derdim.

Hele ki FRP'ye, Dungeons & Dragons'a falan ilginiz varsa tartışmasız Baldur's Gate 3...

Açık ara bir farkla Baldur's Gate 3 derim ben. Diablo oynamaktayım şu anda... Öyle fantastik patchler getiriyorlar ki, oyunu oynayamayacak hale geliyorsunuz. Geçen hafta mesela haritayı envanteri falan açarken bile oyun laglanıp crash veriyordu. Bunun haricinde, sorcerer klasına öyle bir nerf getirmişler ki, oyundan soğutuyor yer yer... Diablo 4 güzel çıktı sonrasında Blizzard ''Aa biz harika bir oyun çıkardık hemen patch çıkartıp kötüleştirmeliyiz bu kadar iyi oyun çıkarmamalıydık'' falan demiş olmalı herhalde... Kesinlikle Baldur's Gate 3. Hem fiyat olarak daha uygun hem de D4'e vereceğinizin yarı fiyatıyla çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz...

Geri
Yukarı