Diablo 4 vs Baldur's Gate 3

Çato Reis

Centipat
Daha fazla  
Diablo 4'ün Steam'e duyurulmasından sonra kafamda deli sorular dönmeye başladı iki seriyede uzağım ama Baldur's Gate 3E bir tık daha uzağım çünkü oyun mantığı bana uzak Diablo 4 ise bana daha yakın geldi sizce hangisi alınmalı?

Baldur's Gate 3 bana uzak olma sebebim sadece görev mantığı açık dünya olması çok iyi ama beni yönlendirmediği zaman kafa sarmıyor belki de seriye uzak olmamdir.

Bir de evet bu konu kişiden kişiye değişir ama oyunu deneyimlemiş hatta iki seriyide oynamış biri hangisinin daha iyi olduğunu söylerse kararımı size göre veririm 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bunun için verilecek cevaplar tutarsız olur. Birisi ARPG, diğeri CRPG. İkisinde de RPG kelimesinin geçtiğine bakmayın, aşırı derecede alakasız iki oyun. O baştaki harf çok şey değiştiriyor.

Kişisel olarak tercihim BG3 olur. Oyun tarzınız ARPG için uygunsa Diablo 4 ortalamanın üzerinde, ideal bir çıkış yaptı ama klasik Blizzard olduğu için oyunun gidişatı şu an iyi değil. Oyundan ziyade Blizzard'a (pardon Activision Blizzard'a) gram güvenim yok.

Bu iki oyunu karşılaştırıyorum anlamına gelmiyor. Sadece ARPG olarak Diablo 4'ün gidişatını iyi görmediğim için almanızı önermiyorum. ARPG oyunları biraz şarap gibidir. Yıllandıkça güzelleşirler, content çeşitliliği için zamana ihtiyaç vardır. O konuda da hayat gömmek için Path of Exile, Grim Dawn çok iyidir. Yeni çıkan yapımlar arıyorsanız, hala daha tam gaz geliştirilmeye devam eden Last Epoch'u öneririm. Daha casual bir yapım istiyorsanız, Titan Quest Anniversary Edition.

Dediginiz oyunlara bakıp Diablo 4 oncesi hazirlik yapacağım 😀 peki Baldur's Gate 3 oneriyor musun? Ve hâlâ Diablo 4 ne kadar oldugu belli degil.

Diablo 4 oncesi hazirlik yapacağım

Path of Exile'a dikkat edin ama... O konuda tam tersi geçerli. PoE kendisine hazırlık yaptıracak türde detaylı bir oyun. Diablo 4 için content konusunda baktığımızda durum bu değil. Ben daha hala yıllanması gerektiğini ve oyuncularına değer veren bir stüdyonun eline geçmesi gerektiğini düşünüyorum D4'ün. 💁‍♀️

Baldur's Gate 3 oneriyor musun?

BG3'ü direkt olarak herhangi bir oyuncuya öneremem. Ben ayıla bayıla oynadım ama CRPG olduğu için eğer hiç deneyiminiz yoksa oynanışını beğenmeyebilirsiniz. Oyunun kalitesi, içeriği anlamında evet öneririm.

Diablo 4 ne kadar oldugu belli degil.

Fiyat olarak soruyorsanız Steam üzerinde en az 1000+ TL olacak zaten. İndirim zamanında kaça düşer bilmiyorum.

Sıra tabanlı sevmediğim için Diablo 4 Steam'den indirimli bir şekilde 900-1000TL olursa eğer almayı düşünüyorum daha çok dikkatimi çekti.

O zaman ufak daha bekleyip indirimde alırım Baldur's Gate 3 Diablo 4ude biraz bekleyelim.
Ve yani parası önemli değil Baldur's Gate 3 beni sararmı o sıkıntı 😀

Şu an bence oyun tarzini bilsemde bilmesemde Baldur's Gate 3 700TL'ye cok iyi bir oyun alip beklerim.

Şu an bence oyun tarzini bilsemde bilmesemde Baldur's Gate 3 700TL'ye cok iyi bir oyun alip beklerim.

Geri
Yukarı