Diğer Avrupa ülkeleri neden Ukrayna'ya yardım etmiyor?

Rusya'nın nükleer gücünden ötürüdür belki, bilmem. Ancak mevcut yaptırımlar ve Ukrayna'nın direnişi Rusya için çok büyük zarara neden oluyor. Rusya'daki savaş karşıtı protestolar da aslında Rusya için iyiye işaret değil.

Avrupa ülkelerini bu konuda fazla söz hakkı yok. Rusya'nın ekonomisinin alt üst olması için Ukrayna'yı yem ettiler. Pastayı yine ABD, doğal gaz zammını da biz yiyeceğiz.

Aslında bakarsanız söz hakkı var kıtanın huzurunu bozduğu için orada ki devletleri ilgilendirecek bir durum söz konusu. Bu arada size katılıyorum Rusya ekonomisinin da ha kötü olmasını isterler ancak şöyle bir durum da söz konusu onlar da Rusya'dan doğal gaz almıyorlar mı?
Rusya'nın nükleer gücünden ötürüdür belki, bilmem. Ancak mevcut yaptırımlar ve Ukrayna'nın direnişi Rusya için çok büyük zarara neden oluyor. Rusya'daki savaş karşıtı protestolar da aslında Rusya için iyiye işaret değil.

Hocam Ukrayna'nın direnişi diyorsunuz da savaş başlayalı bir hafta olmadı herhalde 1, 2 aya belli olur direnmeleri yoksa zaten yavru kediyi bile sıkıştırsan tırnak atar derler.

Aslında bakarsanız söz hakkı var kıtanın huzurunu bozduğu için orada ki devletleri ilgilendirecek bir durum söz konusu. Bu arada size katılıyorum Rusya ekonomisinin da ha kötü olmasını isterler ancak şöyle bir durum da söz konusu onlar da Rusya'dan doğal gaz almıyorlar mı?

Hocam Ukrayna'nın direnişi diyorsunuz da savaş başlayalı bir hafta olmadı herhalde 1, 2 aya belli olur direnmeleri yoksa zaten yavru kediyi bile sıkıştırsan tırnak atar derler.
Diğer ülkeler ekonomik olarak bu durumun altından kalkabilir.

Anladım abi. İnternette Avrupa ülkesi diye yazıyorda bende dedim nasıl olur neden yardım etmiyorlar dedim.

Sınır hep dolu herkes gidiyor ama.

Suriyeliler karşısında dandik 2-3 tane örgüt var diye kaçtılar. Bu korkaklıktır. Ukraynalılar dünyanın en güçlü 2. ordusunu yenemeyeceklerini bildikleri için "Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. En azından zarar görmeyelim." mantığıyla kaçıyorlar. Bu gayet normal. Ayrıca kaçan kişi sayısının abartıldığını düşünüyorum.

Suriyeliler karşısında dandik 2-3 tane örgüt var diye kaçtılar. Bu korkaklıktır. Ukraynalılar dünyanın en güçlü 2. ordusunu yenemeyeceklerini bildikleri için "bizim yapabileceğimiz bir şey yok. En azından zarar görmeyelim." mantığıyla kaçıyorlar. Bu gayet normal. Ayrıca kaçan kişi sayısının abartıldığını düşünüyorum.

Hocam dandik terör örgütü diyorsunuz lakin yıllardır oradalar ve sadece bu örgütler değil kendi hükümetleri de onları vurdu. (Ukrayna mevzusu hakkında yazmadım)

Avrupa ülkelerinin savaşa katılması savaşı daha büyütücektir. Bu yüzden ufak yardımdan başka birşey yapılamaz.

Suriyeliler karşısında dandik 2-3 tane örgüt var diye kaçtılar. Bu korkaklıktır. Ukraynalılar dünyanın en güçlü 2. ordusunu yenemeyeceklerini bildikleri için "Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. En azından zarar görmeyelim." mantığıyla kaçıyorlar. Bu gayet normal. Ayrıca kaçan kişi sayısının abartıldığını düşünüyorum.

Suriyeliler kaçmadı, cehalet kaçtı. Buraya kaçan kesim hangi ülkede olursa olsun aynı şeyi yapar. Bir çoğu medeniyeti gördüğü halde sefil yaşam tarzını seçti. Bu yüzden bilinçli insan olmak önemli.

Geri
Yukarı