Diğer Avrupa ülkeleri neden Ukrayna'ya yardım etmiyor?

Hocam Ukrayna'nın direnişi diyorsunuz da savaş başlayalı bir hafta olmadı herhalde 1, 2 aya belli olur direnmeleri yoksa zaten yavru kediyi bile sıkıştırsan tırnak atar derler.
Bu kısacık süreçte Rusya yeterince kayıp yaşadı gibi duruyor. İşgalin daha da uzaması durumunda bu kayıplar fazlasıyla artacak.

Bu kısacık süreçte Rusya yeterince kayıp yaşadı gibi duruyor. İşgalin daha da uzaması durumunda bu kayıplar fazlasıyla artacak.

Hocam Rusya gibi bir süper güç kolay kolay pes etmez bana sorarsanız putin o masadan çok karlı çıkmadığı sürece bu dönemde bırakmaz gibi.

Ukrayna'ya İngiltere ve Amerika teçhizat bakımından çok yardım etti. Ancak asker gönderme de yardım edemezler. Çünkü Ukrayna AB ve NATO üyesi değil. Öyle olmuş olsaydı zaten bugün Türkiye'de dahil olmak üzere Rusya'ya karşı savaşılırdı ve herkesin dilinde dolandırdığı üçüncü dünya savaşı tam anlamıyla çıkmış olacaktı. Ukrayna yıllardan beri AB ve NATO üyesi olmak isteyen bir ülke. Avrupa ülkelerinin istememesinin sebebi Rusya. Ukrayna'nın isteği kabul edilmiş olsaydı Avrupa da Rusya tarafından çok zarar görmüş olacaktı.

Geri
Yukarı