Digitürk uydu cihazı 5+1 ses sistemine nasıl takılır?

precassi1

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Süper Lig maçlarını izleyebilmek için Digitürk uydu aldım. Evimde 5+1 ses sistemi var. İkisini nasıl bağlayabilirim bilen var mı?

Ses sisteminizin SPDIF kablosu var mı ?

Hocam Digitürk uydu cihazının arkasında analog a/v output girişi ve digital Audio out yerleri var. Evimde 1 adet analog a/v kablosu vardı denedim çalışmadı kablo bozuk herhalde dedim gittim yenisini aldım yeni kabloda da çalışmadı. Başka bir kablo ile mi ses veriliyor diye düşünüyorum çünkü daha önce hiç bağlamadım uyduya ses sistemini.

Uyduya ses sistemini bağladıktan sonra digiturkün ayarlarından ses çıkışını SPDIF olarak seçmeniz gerekiyor diye hatırlıyorum. Bu şekilde görüntüyü televizyona, sesi de ses sistemine verecektir.

Hocam Digitürk uydu cihazının arkasında analog a/v output girişi ve digital Audio out yerleri var. Evimde 1 adet analog a/v kablosu vardı denedim çalışmadı kablo bozuk herhalde dedim gittim yenisini aldım yeni kabloda da çalışmadı. Başka bir kablo ile mi ses veriliyor diye düşünüyorum çünkü daha önce hiç bağlamadım uyduya ses sistemini.
AV hem görüntüyü hem sesi veriyor hepsinin soketini takınca diye hatırlıyorum. SPDIF kablosu direkt ses kablosu farklıdır.

Uyduya ses sistemini bağladıktan sonra digiturkün ayarlarından ses çıkışını SPDIF olarak seçmeniz gerekiyor diye hatırlıyorum. Bu şekilde görüntüyü televizyona, sesi de ses sistemine verecektir.

AV hem görüntüyü hem sesi veriyor hepsinin soketini takınca diye hatırlıyorum. SPDIF kablosu direkt ses kablosu farklıdır.
şimdi baktım SPDIF girişi yok ses sistemimde.

Ses sistemini televizyona bağlayarak denediniz mi?

Ses sistemini televizyona bağlayarak denediniz mi?

Cihazların arkasındaki girişler böyle hocam. Denedim ses sistemini televizyona bağlayınca uydunun sesi gitmedi ne yazık ki

analog a/v kablom mevcut bağladım ama ses gitmedi yani tvden falan bir ayar seçeceksek bilmiyorum o kısmı

Dosya Ekleri

• 203de67d-3c41-474f-bd4c-10f3d647e5b4.jpg
    203de67d-3c41-474f-bd4c-10f3d647e5b4.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 86
  • e2dc991f-bce2-4439-a3b1-744b69d8b0e1.jpg
    e2dc991f-bce2-4439-a3b1-744b69d8b0e1.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 106

Geri
Yukarı