Çözüldü Dijital lisans nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Windows 7'de lisanslı bir işletim sistemine sahiptim. Windows 10'a geçince otomatik aktifleştirildi. Yani dijital lisans vardı. Yeni anakarta geçtikten sonra ise lisanssız oldu. Dijital lisansı yeni anakarta geçirmeye çalışınca ise hata veriyor, yeni anahtar almamı istiyor.

Çözüm
OEM mi lisans? OEM veya MAK (MAK keyleri tabi tekrar tekrar kullanabiliyorsun sadece sayı sınırı var) değilse diğer anakartta bir kez bile hesaba giriş yaptıysanız o hesaba tanımlanır, diğer bilgisayarda da hesabınıza giriş yapınca otomatik aktifleşir (retail ise) o da şöyle yazar.

"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinleştirildi."
Bu bence doğru değil. Bir kullanıcı 2.000 lira ücret ödeyecek. Yeni bilgisayara geçince bir daha lisans alacak. Microsoft'un bu politikasını değiştirmesi gerekiyor.
Onlar retail lisans, benim dediğim ve bende olandan.
OEM mi lisans? OEM veya MAK (MAK keyleri tabi tekrar tekrar kullanabiliyorsun sadece sayı sınırı var) değilse diğer anakartta bir kez bile hesaba giriş yaptıysanız o hesaba tanımlanır, diğer bilgisayarda da hesabınıza giriş yapınca otomatik aktifleşir (retail ise) o da şöyle yazar.

"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinleştirildi."

Onlar retail lisans, benim dediğim ve bende olandan.

Peki " Windows Dijital bir lisans ile etkinleştirildi " yazıyorsa ne demektir ? Ben Win 10 key aldım zamanında ucuza, hala onu kullanıyorum her formatta. Ve sıkıntı çıkmıyor. Tek bir pc de geçerli olacak şekilde her formatta kullanabilirim anlamına mı geliyor bu ?

Peki " Windows Dijital bir lisans ile etkinleştirildi " yazıyorsa ne demektir ? Ben Win 10 key aldım zamanında ucuza, hala onu kullanıyorum her formatta. Ve sıkıntı çıkmıyor. Tek bir pc de geçerli olacak şekilde her formatta kullanabilirim anlamına mı geliyor bu ?
Muhtemelen OEM bir key, benimki hesabıma bağlı olduğundan hesaptan aktifleştirildi diyor. Seninki anakarta gömülüdür.

Geri
Yukarı