Dijital Oyun Programcılığı Nasıl?

Calquter

Hectopat
Aklıma çok takıldı. Bu bölümü çok araştırdım. Oyun yapmaya ve yazılıma çok merakım var ve kendi başıma bişeyler yapıyorum. Yazılım dilidir oyun motorudur vs. öğreniyorum. Fakat bazıları bu bölümde iş olanağı fazla yok diyor. Sizce durum nedir? Bir bilgisi olan veya bu bölümü okuyan birisi varsa yardım edebilir mi? İş olanakları iyi mi? Ve en önemlisi BAU ve Bilgi Üni gibi okullarda bu bölümde iyi bir şekilde öğretilir mi? Tabi yazılım sadece okulda öğrenilecek birşey değil ama okulun da bir şeyler katması gerekiyor. Biraz uzun yazdım sanırım ama gerçekten kafam karışık. Şimdiden cevap yazan herkese teşekkür ediyorum.

Aklıma çok takıldı. Bu bölümü çok araştırdım. Oyun yapmaya ve yazılıma çok merakım var ve kendi başıma bişeyler yapıyorum. Yazılım dilidir oyun motorudur vs. öğreniyorum. Fakat bazıları bu bölümde iş olanağı fazla yok diyor. Sizce durum nedir? Bir bilgisi olan veya bu bölümü okuyan birisi varsa yardım edebilir mi? İş olanakları iyi mi? Ve en önemlisi BAU ve Bilgi Üni gibi okullarda bu bölümde iyi bir şekilde öğretilir mi? Tabi yazılım sadece okulda öğrenilecek birşey değil ama okulun da bir şeyler katması gerekiyor. Biraz uzun yazdım sanırım ama gerçekten kafam karışık. Şimdiden cevap yazan herkese teşekkür ediyorum.
Oyun yazma ile ilgili olarak konuşmak gerekirse o kısımda iyi iş var iş yok diyen kimse sanırım piyasaya bakmamış. İkinci olarak zaten yazılım bilgisine sahip olmak (tabii sektör sektör yazılım dili olarak fark edebiliyor) her zaman iş konusunda daha iyidir. Üniversite konusuna gelirsek de ben iki üniversiteyi de duymadım pek o yüzden maalesef yorumum yok.

Oyun yazma ile ilgili olarak konuşmak gerekirse o kısımda iyi iş var iş yok diyen kimse sanırım piyasaya bakmamış. İkinci olarak zaten yazılım bilgisine sahip olmak (tabii sektör sektör yazılım dili olarak fark edebiliyor) her zaman iş konusunda daha iyidir. Üniversite konusuna gelirsek de ben iki üniversiteyi de duymadım pek o yüzden maalesef yorumum yok.
Cevabın için teşekkür ederim. Bana da iş olmaması gibi bir durum pek gerçekçi gelmedi. Bide bu bölümü bitirmiş veya okumakta olan birisinden yorum gelirse veya bu okullar için bir yorum gelirse çok sevineceğim.

Bu sektöre girmek için sadece bu bölümü okuman gerekmiyor. Özellikle bu alanda firmalar daha açık görüşlü, başka eğitimleri almış insanları da rahat rahat işe alabiliyorlar. Dediğin bölümlerin kadrolarına bakmalısın bence, eğitim içeriklerini vs inceleyebilirsin. Öte yandan başka bir eğitim alıp gene bu sektöre girebilirsin ya da kendi kendine bir şeyler yapabilirsin. İlerisi için de farklı alanlarda çalışma imkanın olur.

Yorumlarınız için teşekkürler. Biraz daha araştırma yapıp öyle kararımı vereceğim. Şuan bu bölüme daha sıcak bakıyorum. Çünkü dediğim gibi merakım var. Tekrardan teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı