Dijital oyun vergisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Verginin vergisini de ödemesek mi artık? Halkını bu kadar sömüren bir millet haline ne zaman geldi bu ülke anlamış değilim. Bunun eleştirisini yaptık diye içeri bile atarlar, gel gör ki ifade özgürlüğü olan bir ülkesin. Herkes anlatırken canım memleketim diye anlatıyor, bu düzende bana hiç öyle gelmiyor açıkçası.

Sonra niye korsan oyunculuk artıyor? :/
Siz yaparsanız orda 20 Dolara sattığınız oyunu burda 120 tl bizde mecvur korsana başvururuz.
Dostum adam Google'a "20 USD to TRY" gibi basit bir şey yazıyor ve karşısına 120₺ çıkıyor. Ayrıca son bir yıla kadar 60$ oyunları 90₺ den çıkaran firmalar da oldu, kesinlikle Türkiye'de satmadılar.
Yani oyun firmaları kur konusunda çok kötü durumda, normal kurdan alsa çok az satacak, düşük kur hesapalasa az satacak. Suçlusu korsan kulkullananlar. Diye düşünüyorum.

Dostum adam Google'a "20 USD to TRY" gibi basit bir şey yazıyor ve karşısına 120₺ çıkıyor. Ayrıca son bir yıla kadar 60$ oyunları 90₺ den çıkaran firmalar da oldu, kesinlikle Türkiye'de satmadılar.
Yani oyun firmaları kur konusunda çok kötü durumda, normal kurdan alsa çok az satacak, düşük kur hesapalasa az satacak. Suçlusu korsan kulkullananlar. Diye düşünüyorum.
Ne alaka? İnan bizden daha çok korsan kullanan ülkeler var, sana bir sürü kaynak gösterebilirim istersen.

d.jpg

Oynamazsınız olur biter! Ne kadar da abartıyorsunuz!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı