Dik durmaya nasıl alışılır?

Çok yaratıcısınız takdir ediyorum :D

Teşekkürler. Yaratıcı düşünmek yazılımın temelleri arasındadır :)

Ben bu şekilde çözdüm bu sorunu. Sürekli gözünüzün baktığı bir alan içinde olursa sürekli bakar ve uygularsınız. Bir süre sonra alışkanlık olur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben artık kambur olmaktan ve çeşitli sıkıntılar yaşamaktan korkuyorum. Ki, hafif kambur şimdiden bile var. İlerlesin istemiyorum. Ama elimde olmuyor, sadece bilgisayar başında değil. Herhangi bir yerde otururken, ayaktayken, yürürken. Hiçbir şekilde dik durarak rahat edemiyorum. Kaslarımı kemiklerimi sıkıyorlarmış gibi hissediyorum. Arada aklıma gelince bilgisayar başında dik duruyorum. Sonra oyuna veya başka bir şeye dalınca bir bakıyorum farketmeden yine resmen monitörün içine girecek kadar eğilmişim. Bunun da fiziksel olarak sağlığa çok zararlı olduğunun farkındayım. Dik bir oturuşa nasıl alışabilirim?
Biraz Sırtını çalıştır. Ağırlık antremanı veya barfiks de olabilir. Farkını çok rahat görüceksin bakmışsın istemsiz duruyorsun zaten. Sırtı zayıf olan insanlar dik durmakta zorlanır.

Biraz Sırtını çalıştır. Ağırlık antremanı veya barfiks de olabilir. Farkını çok rahat görüceksin bakmışsın istemsiz duruyorsun zaten. Sırtı zayıf olan insanlar dik durmakta zorlanır.
Bu tavsiyenizi dikkate alacağım, teşekkürler. Barfiks demiri var evde şansa. Yıllardır kullanmıyorduk öyle duruyordu. Sanırım artık bir sahibi var :)

Hocam ben kambur durursam sırtıma batacak bir demir koydum arkama, bilgisayara otururken çok işe yarıyor.

Geri
Yukarı