Dikiş atılan yer açılırsa ne olur?

Dikiş atılan yer sarılı değil acaba bundan kaynaklı olabilirimi?
Sanmıyorum, sargı dikiş korumak için değil yaranın mikrop kapmasını korur. En yakın sürede randevu beklemeden doktorun ile görüş, kontrole git. Korkutmak gibi olmasın ama hafife alınacak bir durum değil.

Normalde dikişler 10 - 15 gün arasında erir, ama siz açıldı diyorsunuz. Eriyerek açılma mı yoksa direkt açılma mı?

1 hafta 2-3 gün falan geçti. Dikişler erimeye başladı. Ben eriyerek k açıldı diye düşünüyorum direk açılacak bir ani hareketler yapmadım pek.
Sanmıyorum, sargı dikiş korumak için değil yaranın mikrop kapmasını korur. En yakın sürede randevu beklemeden doktorun ile görüş, kontrole git. Korkutmak gibi olmasın ama hafife alınacak bir durum değil.
Cuma günü gideceğim. Enfeksiyon kaparmı?

1 hafta 2-3 gün falan geçti. Dikişler erimeye başladı. Ben eriyerek k açıldı diye düşünüyorum direk açılacak bir ani hareketler yapmadım pek.

Cuma günü gideceğim. Enfeksiyon kaparmı?
Uzaktan söyleyebileceğim pek bir şey yok, durumu bilmiyorum. Doktorunuz ile telefonla da iletişime geçip sorabilirsiniz.

Dikiş atılan yer sarılı değil. Acaba bundan kaynaklı olabilir mi?
Sanmam. Zaten sarılıyken de ara ara düzgünce havalandırılması ve pansumanın tekrar yapılması öneriliyor. Bir şekilde gerdirmişsinizdir veya düşük ihtimal ama kötü dikiş atılmış olabilir.

Aile hekimine giderdim yerinizde olsam.

Sanmam. Zaten sarılıyken de ara ara düzgünce havalandırılması ve pansumanın tekrar yapılması öneriliyor. Bir şekilde gerdirmişsinizdir veya düşük ihtimal ama kötü dikiş atılmış olabilir.

Aile hekimine giderdim yerinizde olsam.

Ben Osmaniye/Bahçe'de oturuyorum ve hastaneye gitmek için Osmaniye'ye gitmem gerekiyor ve bir de bu virüs varken o yüzden mecbur Cuma gününü bekliyorum 182 aradığımda ise bir türlü sıra gelmiyor çok zor randevu aldık.

Dikiş için randevu alınmaz ki. Attırmak için acile (ameliyat vb. durumlar dışında) aldırırken aile hekimine bile gidilebilir. Acilde de alıyorlardır herhalde. Belki aile hekimi dikiş atıyordur.

Ben kendi dikişlerimi kendim söktüğüm için ayrıntı bilmiyorum.

Dikiş için randevu alınmaz ki. Attırmak için acile (ameliyat vb. durumlar dışında) aldırırken aile hekimine bile gidilebilir. Acilde de alıyorlardır herhalde. Belki aile hekimi dikiş atıyordur.

Ben kendi dikişlerimi kendim söktüğüm için ayrıntı bilmiyorum.

Peki daha fazla açılır mı veya açıldığı zaman acır mı?

Sen nasıl söktün?

Doktor nasıl söküyorsa diyeceğim ama hiç görmedim. Bıçak ve cımbız ile söktüm.

Yaraya göre değişebilecek şeyler soruyorsun. Aile hekimine ulaşman çok da zor olmasa gerek. En kötü ilçede vardır. İlçeye de günümüzde her yerden gidilebiliyor bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı