"Dikkat bilgisayarınız tehlikede" uyarısı

MisentiMiSenti

Hectopat
Merhaba, bilgisayarınız tehlikede diye bir uyarı aldım Google bildirimlerinden. Tehlikeli bir şey mi? Tıklamadım linke reklam virüsü falan mıdı? R kapattım sonradan bildirimleri fakat halen korkuyorum. İyi bir av yok kurabilirim daha sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girdiğiniz sitelerde bildirimlere veya başka şeylere farkında iken/değilken izin verdiyseniz reklam virüsü yollayabilirler. Şu adımları izleyin
- Kullandığınız tarayıcı da ayarları açın
- Geçmiş kısmında tarama verilerini Temizleyin'i bulun ve tıklayın.
- Gelişmişe gelip tüm zamanları seçin ve tarama verilerini temizle butonuna tıklayın.
- Bilgisayarınızda virüs riskine karşı iyi bir av ile tarama yapın
- Tedbir amaçlı bütün şifrelerinizi değiştirin. Hepsinin farklı olmasında fayda var. Aklınızda tutamıyorsanız benim gibi küçük bir deftere not tutup kaybetmeyeceğiniz bir yerde saklayın

Dolandırıcı reklamı dikkate almayın, Chrome ayarlarından bütün bildirim izinlerini kapat.

Hocam eğer böyleyse dediklerinizi yaptım.

Girdiğiniz sitelerde bildirimlere veya başka şeylere farkında iken/değilken izin verdiyseniz reklam virüsü yollayabilirler. Şu adımları izleyin.
- Kullandığınız tarayıcı da ayarları açın.
- Geçmiş kısmında tarama verilerini Temizleyin'i bulun ve tıklayın.
- Gelişmişe gelip tüm zamanları seçin ve tarama verilerini temizle butonuna tıklayın.
- Bilgisayarınızda virüs riskine karşı iyi bir av ile tarama yapın.
- Tedbir amaçlı bütün şifrelerinizi değiştirin. Hepsinin farklı olmasında fayda var. Aklınızda tutamıyorsanız benim gibi küçük bir deftere not tutup kaybetmeyeceğiniz bir yerde saklayın.

Hocam şifelerimi değiştiremem Google da herhangi bir şey yoktu ayrıca reklam virüsü yollayabilmeleri için o linke tıklamam gerekmiyor mu?

Kaspersky'ın standard ücretsiz sürümü ile hızlı tarama yaptım bir şey yok şimdi ne yapmam lazım.

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayarınız tehlikede diye bir uyarı aldım Google bildirimlerinden. Tehlikeli bir şey mi? Tıklamadım linke reklam virüsü falan mıdı? R kapattım sonradan bildirimleri fakat halen korkuyorum. İyi bir av yok kurabilirim daha sonra.

Nedense bu tür bildirimler sadece Chrome bozuntusundan gelir Brave, Firefox, ungoogled Chromium'da yok. Tarayıcı değiştirin.

1679321833091.png

1679321848800.png

1679321872894.png

Tarayıcınızda bu adımları izleyerek saçma sapan sitelerin izinlerini kapatın. Bildirimleri sizden izin alarak gönderiyorlar. Hangi tarayıcı bilmiyorum ama izlemeniz gereken yol aynı. Google kimseye virüs bulaştı diye bildirim göndermez.

Nedense bu tür bildirimler sadece Chrome bozuntusundan gelir Brave, Firefox, ungoogled Chromium'da yok. Tarayıcı değiştirin.

Bu sorundan sonra muhtemelen Opera'ya geçeceğim zaten.

Eki Görüntüle 1708621

Eki Görüntüle 1708622

Eki Görüntüle 1708623

Tarayıcınızda bu adımları izleyerek saçma sapan sitelerin izinlerini kapatın. Bildirimleri sizden izin alarak gönderiyorlar. Hangi tarayıcı bilmiyorum ama izlemeniz gereken yol aynı. Google kimseye virüs bulaştı diye bildirim göndermez.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım şu anda bana bildirin gönderen siteyi de aynı şekilde bütün bildirimleri kapattım daha fazla yapmam gereken bir şey var mı şifreleri değiştirme vesaire dışında.

Bu sorundan sonra muhtemelen Opera'ya geçeceğim zaten.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım şu anda bana bildirin gönderen siteyi de aynı şekilde bütün bildirimleri kapattım daha fazla yapmam gereken bir şey var mı şifreleri değiştirme vesaire dışında.
Hayır hocam daha fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Tek yaptıkları bildirimlerine izin veren insanları virüs veya cinsel reklam bildirimleriyle kandırıp sitelerine tık almak. Yaptıkları google izinleriyle bildirim yoluyla reklam göndermek yani ondan öteye geçemezler.

Geri
Yukarı