Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu olan biri asker olabilir mi?

HD4450

Kilopat
Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğum var ama çok ciddi seviyede değil. Artı olarak kaşımın üstünde bir yarık izi, burnumun ucunda da hafif bir göçük var. Ben şimdi MSÜ sınavına girip kazansam ondan sonra okula gidip mezun olduktan sonra bu yara izi ve dikkat dağınıklığı yüzünden testleri geçemeyip 4 yılımın ziyan olmasını istemiyorum. Hadi yara izi neysede, dikkat dağınıklılığından tedavi olursam geçebilir miyim?

Devlet veya hastane tarafından damgalanmış değilse olabilirsin.

Yara izi daha çok sıkıntı çıkarır bak. Eğer jilet falan yaptıysan kesin almazlar bu kendine zarar vermiş başımıza iş kalır diye.

Devlet veya hastane tarafından damgalanmış değilse olabilirsin.

Yara izi daha çok sıkıntı çıkarır bak. Eğer jilet falan yaptıysan kesin almazlar bu kendine zarar vermiş başımıza iş kalır diye.

Jilet yok hocam, sadece dediğim gibi kaşımın üstü yarılmıştı, 2 cm uzunluğunda. Dikiş izi yok, bantla yapıştırmışlardı. Burnumda'da sivilceden olan bir göçük var. Dehb içinse sadece devlet hastanesindeki psikolog ilaç yazmıştı. Damga var mı bilmiyorum. Bunu e-Devlet üzerinden öğrenebilir miyim?

Jilet yok hocam, sadece dediğim gibi kaşımın üstü yarılmıştı, 2 cm uzunluğunda. Dikiş izi yok, bantla yapıştırmışlardı. Burnumda'da sivilceden olan bir göçük var. Dehb içinse sadece devlet hastanesindeki psikolog ilaç yazmıştı. Damga var mı bilmiyorum. Bunu e-Devlet üzerinden öğrenebilir miyim?
Devlet hastanesinde psikologun ilaç yazması sıkıntı olmuş çıkabilir.

Kaştaki yara izine de çok sıcak bakmayabilirler 2 cm yarık genelde kavgadan olur.

Onun bir kuralı var belli bir mesafeden görünmüyorsa sıkıntı yok diye onu araştır.

Kimden duydun bilmiyorum ama sağlık taraması okula girmeden önce olur eğer "MSÜ'de Askeri Öğrenci Olur" onayı alırsan girersin alamazsan giremezsin. Devlet sana 5 sene masraf ettikten sonra seni ortada bırakmaz.

İlaç yazmaları sıkıntı olmuş genelde bu psikiyatrik ilaçlara takıntılılar. Eliyorlar tabii hangi ilaç olduğuna göre değişir.

Yara izinin sınırı var kardeşim yazlık üniforma ile görünen bölgelerde 4cm2 görünmeyen bölgelerde 20cm2 engel.

Dikkat dağınıklığından elenirsin.

Devlet hastanesinde psikologun ilaç yazması sıkıntı olmuş çıkabilir.

Kaştaki yara izine de çok sıcak bakmayabilirler 2 cm yarık genelde kavgadan olur.

Onun bir kuralı var belli bir mesafeden görünmüyorsa sıkıntı yok diye onu araştır.

Komik gelebilir ama yürürken duvara çarpmıştım öyle yardım. Ama 4 metreden çok belli olmuyor yakından bakınca belli oluyor.

Kimden duydun bilmiyorum ama sağlık taraması okula girmeden önce olur eğer "MSÜ'de askeri öğrenci olur" onayı alırsan girersin alamazsan giremezsin. Devlet sana 5 sene masraf ettikten sonra seni ortada bırakmaz.

İlaç yazmaları sıkıntı olmuş genelde bu psikiyatrik ilaçlara takıntılılar. Eliyorlar tabii hangi ilaç olduğuna göre değişir.

Yara izinin sınırı var kardeşim yazlık üniforma ile görünen bölgelerde 4cm2 görünmeyen bölgelerde 20cm2 engel.

Dikkat dağınıklığından elenirsin.

Hocam başka bir konuya bakıyordum birisi şöyle yazmış:

Psikiyatriye gidiyorsun. MSÜ sınavına gireceğini fakat concerta kullandığını bu ilacı bırakmak istediğini söylüyorsun. Psikiyatri eşliğinde kademeli olarak ilacı bırakıyorsun. Sonra sınavı kazanıp subay olmak için elinden geleni yapıyorsun.

Bu doğru mu? Doğruysa düzenli olarak kullanmadım, bu ilacı 3 sene önce almıştım ve 3 ay falan kullanıp bir daha kullanmadım, yazdırmadımda. Gidip bırakmak istiyorum deyip psikoloğa onun içinde rapor alıp sağlıklı olduğumu kanıtlayabiliyor muyum?

Bu doğru mu? Doğruysa düzenli olarak kullanmadım, bu ilacı 3 sene önce almıştım ve 3 ay falan kullanıp bir daha kullanmadım, yazdırmadımda. Gidip bırakmak istiyorum deyip psikoloğa onun içinde rapor alıp sağlıklı olduğumu kanıtlayabiliyor muyum?
10 yaşında yazılan ilaçtan elenen var ne ilacı bırakmaktan bahsediliyor. Sana işin gerçeğini söyleyeyim 1000 kişi alınacak 10000 kişi çağırılıyor. 9000 kişiyi bir şekilde eleyecekler. Ya kemiğinden ya kaşından ya gözünden.

10 yaşında yazılan ilaçtan elenen var ne ilacı bırakmaktan bahsediliyor. Sana işin gerçeğini söyleyeyim 1000 kişi alınacak 10000 kişi çağırılıyor. 9000 kişiyi bir şekilde eleyecekler. Ya kemiğinden ya kaşından ya gözünden.

Tamamdır hocam sağ olun haftaya e-Devlet şifresi alıp bakacağım e nabızdan kayıtlımı diye. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı