Dikkat eksikliği ilacı kullanmalı mıyım?

Kullanıp kullanmayacağına hasta kendisi karar verir. İnsanların bedenine zorla kimyasal sokamazsınız!
Keşke insan bedenine zorla zam sokamazsınız! diye de karşı çıkılsa.Prospektüsünü okumadan ne kadar tavsiye üzerine zam alan var oysaki.

Son düzenleme:
İlaç almasın mı adam ?
Ben aldığımda 90 liraydı o kadar olmuş mu :)

Sert bir kahve deneyin bence ilk. Kafein de stimülant zaten. İlaç kadar çalışmaz muhtemelen ama alternatif opsiyon en azından.
Yorumun için sağ ol ama gerçekten kahve denemediğimi mi düşünüyosun?

Bana aşırı dikkat dağınıklığı ve hiperaktiveden dolayı vermişlerdi dozajı fazlaydı gün boyunca zombi gibi oluyordum.
30 tane var içinde ben 2 tane içmiştim geri kalanı duruyor ilk kullandığımda ciddi anlamda faydası olmuştu.

Bana aşırı dikkat dağınıklığı ve hiperaktiveden dolayı vermişlerdi dozajı fazlaydı gün boyunca zombi gibi oluyordum.

Dikkat dağınıklığı için verilen ilaç sizi belirttiğiniz gibi yapıyorsa işe yaramamış demektir. Ama yerimde duramıyordum şimdi kuzu gibiyim diyorsanız tamam, bu durumda konunun dikkat dağınıklığı ile ilgisi olmamalı.

Güzel dostum, adı üstünde işte "ilaç". Hem de öyle ağrı kesici gibi basit sayılabilecek bir ilaç da değil. Kullanıp kullanmayacağına bizler karar vereceksek doktorlar bıraksın artık mesleği. Bizlerin sana söylediklerine göre hareket edeceksen işin zor. Birine soruyorsun " ya beni çok kötü yaptı" diğeri "off çok iyi geldi" diyor. Dünyada sadece kendileri varmış gibi davranan insanların sana vereceği tavsiyeler senin için önemliyse üzücü. Doktorunla görüş. Doktorun tavsiyesinden başka tavsiyeyi de ciddiye alma. He ben evde ilaçsız ne yapabilirim? Diye sorarsan, yukarıda bir arkadaş kafein tavsiyesinde bulunmuş. Belki işe yarayabilir. Beslenmeni değiştirebilirsin, belki yapmıyorsan biraz spor yaparak enerjini dengelersin.

Kahve deneyebilirsiniz ilk olarak. İlaç kadar etkili olmaz ama yine de dikkatinizi toplamanızı sağlar ve uykunuz varsa uykunuzu açar.

Dikkat dağınıklığı için verilen ilaç sizi belirttiğiniz gibi yapıyorsa işe yaramamış demektir. Ama yerimde duramıyordum şimdi kuzu gibiyim diyorsanız tamam, bu durumda konunun dikkat dağınıklığı ile ilgisi olmamalı.
Bu hap doping gibi ilk kullandığımda 8 Saat kesintisiz dikkat uykun varsa açılıyor açsan tok oluyosun.

2019 sonlarında LGS'ye girceğimden dolayı dikkat eksikliği hapı almıştım psikiyatriden. İki yazı okuttu concerta diye ilaç verdi bayağı etkili bir ilaç 3 kere kullandım faydası oldu ama kullanmadım sonra. Şimdi ise YKS'ye gireceğim sizce kullanmalı mıyım? Ders çalışmak isteyince hemen kapatıyorum sayfayı falan.

Bizzat doktora sordum kendim için, daha çok tablet değil de, iğne tavsiye etti, hem böbrekler zarar görmesin hem de iğne daha etkili.

Geri
Yukarı