Dikkat hataları nasıl azaltılabilir?

kullanıcı1111

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. LGS'ye hazırlanıyorum. Bugünkü deneme sınavında çok fazla yanlış yaptım ve çoğu dikkat hatasıydı. Sınavda dikkat hatalarını nasıl azaltabilir?

O dikkat arttırma taktikleri fıs. Aklında bitiyor bu iş. Bende denemelerde çok dikkat hataları yapıyordum. Sınavda neredeyse hiç yapmamıştım.

Beynin sınava odaklanacak zaten rahat ol. 1-2 senedir sınava hazırlanıyorsun beynin bunun farkında sınav anı hiçbir şey duymayacaksın bile. Pürdikkat kesileceksin.

Merhaba. LGS'ye hazırlanıyorum. Bugünkü deneme sınavında çok fazla yanlış yaptım ve çoğu dikkat hatasıydı. Sınavda dikkat hatalarını nasıl azaltabilir?

Emin ol azalmaz zaten trafik kornalar disardaki sesler sinavda dikkatini daha cok dagitacak ben 295 puan yapmistim bak simdi yurt dışında okuyorum hayatini sinavlar degil yeteneklerin belirler nerede olursan o yuzden salla gitsin. Zamaninda fen lisesi kazanan arkadasim benimle dalga geciyordu simdi kafayi yiyor uni kazanamayacagi icin ben ise rahatima bakiyorum.

Emin ol azalmaz zaten trafik kornalar disardaki sesler sinavda dikkatini daha cok dagitacak ben 295 puan yapmistim bak simdi yurt dışında okuyorum hayatini sinavlar degil yeteneklerin belirler nerede olursan o yuzden salla gitsin. Zamaninda fen lisesi kazanan arkadasim benimle dalga geciyordu simdi kafayi yiyor uni kazanamayacagi icin ben ise rahatima bakiyorum.
Hocam hayat sınavlar değil ama bu sınav çevreni etkiliyor. Sınıftaki amacı, hedefi, herhangi bir konuda fikri olmayan insanlar ile 4 sene okumak istemiyorum.

Hocam hayat sınavlar değil ama bu sınav çevreni etkiliyor. Sınıftaki amacı, hedefi, herhangi bir konuda fikri olmayan insanlar ile 4 sene okumak istemiyorum.

Ben meslek lisesi kazanmistim cevrem kotuydu evet ama bu beni etkilemedi dedigim gibi dikkat eksikligini cozebilecegini sanmiyorum.

Zamanında ben de bu konudan çok muzdariptim(geçen sene girdim.). Çok fazla deneme pratiği yaparak deneme sonuçlarında dikkat hatasını bir nebze olsun azalttım. Fakat LGS'de toplam 4 yanlışım vardı ve 3'ü dikkat hatasıydı. Kitapçıkları kontrol ettiğimde çok üzülmüştüm. Sana tavsiyem sınavda en son bütün soruları farklı bir renkteki kalemle yeniden çözmeye çalış.(zamanın yettiği kadar)

Zamanında ben de bu konudan çok muzdariptim(geçen sene girdim.). Çok fazla deneme pratiği yaparak deneme sonuçlarında dikkat hatasını bir nebze olsun azalttım. Fakat LGS'de toplam 4 yanlışım vardı ve 3'ü dikkat hatasıydı. Kitapçıkları kontrol ettiğimde çok üzümüştüm. Sana tavsiyem sınavda en son nütün soruları farklı bir renkteki kalemle yeniden çözmeye çalış.
Öneri için teşekkürler. Sizde de hızdan dolayı dikkat hatası oluyor muydu? Sanırım sınavda çok hızlı yaptım.

Kaliteli uyku önemlidir. Sınava çalışmak için gecenin 3-4 üne kadar uyanık kalan insanlar genelde etkin başarı gösteremez. Çalıştığı konudan birşey anlamaz ve dikkat problemi yaşarlar. Bizzat doktordan bu bilgiyi aldım. Eğer dinç olmak istiyorsan saat gece 12-2 arası uykuda olman gerekiyor. 8 saaten fazla veya 6 saatten az uyumaman lazım. Ayrıca enerji miktarı yüksek besinleri tüketmemeye çalış. Glikoz depolarını doldurursan vücut enerji atmaya çalışacaktır. Sınava da beden gücü ilr değil beyin gücü ile odaklanman gerekiyor. Bu durumda hareketsiz olarak çalışman zorlaşacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı