Dil bilmemek aşka engel olur mu ?

Shrion

Hectopat
Olur mu bilmem ama konuyu anlatayım ;
Almanya'da okuyorum burada dahaca 3 4 senem geçti ve pek dil bilmiyorum. Başka işlere zaman ayırmak zorundaydım yani. Orta okulda ne işi diyeceksiniz, orası bana kalsın. :cool: Geçen sene okulun bitimine 2 ay kalmışken karşı sınıfımıza gelen kız İngiltere'den gelmiş. Okulun son haftası gezi vardı ben gitmedim. Gitmeyenler ile karşı sınıftaki gitmeyenler birleşti. Zaten boş geçiyordu dersler son hafta. Bu süre de kız ile çok yakınlaştık öyle böyle değil. Birlikte okula gidiyoruz buluşarak, okulda hep birlikteyiz, okuldan birlikte çıkıyoruz, okuldan eve birlikte gidiyoruz. 1 Hafta böyle rüya gibi geçti... Her gün daha özen göstermeye başladım kendime.:sansür::oops: Tabi yarım yamalak konuşuyoruz ikimiz de. O merhaba ben merhaba. :dikkatli: Okulun son günü sarıldı bana her şeyi daha farklı hissetmeye başladım. Yaz tatili gelmişti fakat hala kızın numarası bende yoktu keşke alsaydım ah salak ben ! :mad: Yaz tatilini bir şekilde geçirdik arada karşılaştık öyle konuşmaya da cesaret edemedim hiç birinde zaten. Okul başladı bu geçen süre de biraz aramızdaki sular buz tutmuştu. Bir süre boyunca tabi başkaları da olduğu için arkadaşlarım vs. daha çok cesaretimiz kırıldı. Hiç konuşamaz olduk sadece gözlerimiz konuşuyordu. Her mola da göz göze bakışırız sadece. Bir gün sakatlandım falan aramızdaki buzları o eritti. Yakınlaştık falan öyle devam ediyor numarasını alacak cesareti ona ben gösteremedim fakat o gösterdi. :oops: Numaramı verdim fakat hiç mesaj atmadı. Öyle Youtube'dan açtığım canlı yayınlara falan geliyor Instagram'dan takip ediyor ama fake hesaptan. Ne yapabilirim ? Yaz tatilinde dil işini de az çok hallettim zaten ama bi mesafe oluştu aramızda önceki yaz tatilinde o geçirdiğim 1 haftayı tekrar geçirmek istiyorum.

Her insanın karakteri farklı. Zor olan kısmını o senin için halletmiş, yani numaranı almış. Kolay kısmı ise sana kalıyor. Mesaj atmak.

Konuşma yapmadan bilemezsin. Bir şeyleri açıklığa kavuşturman gerekebilir. Ancak bu anlattıklarına göre, uzaktan takip edildiğin belli. Elbette alakası da olmayabilir. Konuşmak önemli.

Dİl öğrenmek çok önemli, senin durumunda olsam pişmanlık duyup camdan falan atlardım sanırım.

Gözler konuşuyorsa aranızda bir bağ var demektir neden çekiniyorsun anlayamadım numaranı vermişsin ondan bekleme diğer adımı sen at, mesaj at.

İngilizcem okul hayatı ne kattıysa o kadar zaten sınavlara hazırlanıyorum şimdi ona yoğunlaşamam ama karşıma İngilizce konuşan birisi geldiği zaman anlaşabiliyorum.Sen 3-4 senedir okuyorsun!

Bence onunla konuşmadan önce yapacağın konuşmayı kuracağın cümleleri önceden otur evinde çalış. Türk gibi düşün kızı kahve içmeye veya eve davet etmeyi "İngilizce" olarak düşün.

Ben 5 yıl önce lisede senin gibi bir durum yaşadım lisenin ilk haftasında yaşadığım o duyguları 5 sene geçmesine rağmen silemiyorum.

Sen bu duruma düşme, hayatında silinmeyecek bir iz olarak kalacak yoksa. Dediğimi unutma Türk gibi düşün yabancı gibi hareket et.

Almanya'da okuyorum burada dahaca 3-4 senem geçti ve pek dil bilmiyorum.

3-4 senede pek dil bilmemek normal bir durum degil lakin.

Okulun son haftası gezi vardı ben gitmedim. Gitmeyenler ile karşı sınıftaki gitmeyenler birleşti. Zaten boş geçiyordu dersler son hafta.

Ne güzel Almanyaymis orasi. Ya da Almanya ben görmeyeli bayagi degismis :)

Hoslandiginiz kiz konusuna gelince, cesur ve kararli olun. :)

Bana küçükken okuduğum bir kitabı hatırlattı ama adını unuttum, neyse hatırlarsam yazarım. Senin konunla ilgili olarak, kız numaranı almış yani ilk adımı atmış. Sen de diğer adımı at yani "Mesaj" at. Karşılık verecektir numaranı aldığına göre. Korkma, zaten bir yakınlaşma olmuş sen mesajı at sonrası Allah kerim.

Tekrardan merhabalar, sebebini anlamadığım bir şekilde hesabım kalıcı olarak uzaklaştırıldı. Ben de yenisini açmaya karar verdim. Sanırsam kalıcı olarak uzaklaştırıldıktan sonra yeni hesap açmak kuralları ihlal etmiyor.
Her insanın karakteri farklı. Zor olan kısmını o senin için halletmiş, yani numaranı almış. Kolay kısmı ise sana kalıyor. Mesaj atmak.

Konuşma yapmadan bilemezsin. Bir şeyleri açıklığa kavuşturman gerekebilir. Ancak bu anlattıklarına göre, uzaktan takip edildiğin belli. Elbette alakası da olmayabilir. Konuşmak önemli.

Şu son günlerde Almancaya ve İngilizceye ağırlık verdim çat pat artık kızla konuşuyoruz. Utanarak da olsa deniyorum bir şeyler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazen sen sus, gözlerin konuşsun demek lazım.

Çat pat İngilizce öğrenirsen gerisi kolay. Bakarsın Mary Jane olmaz, Merve Cenik olur.

Günlük konuşmayı sökersen, kız ile kolayca iletişim kurarsın. Ya da bakış at, ne bileyim çizerek anlat. Bir şeyler yap, seviyorsan tabii.

Deniyorum dediğim gibi dil öğrenmeye de ağırlık verdim. Sanırsam eskisine göre daha yakınız.

Dİl öğrenmek çok önemli, senin durumunda olsam pişmanlık duyup camdan falan atlardım sanırım.

Gözler konuşuyorsa aranızda bir bağ var demektir neden çekiniyorsun anlayamadım numaranı vermişsin ondan bekleme diğer adımı sen at, mesaj at.

İngilizcem okul hayatı ne kattıysa o kadar zaten sınavlara hazırlanıyorum şimdi ona yoğunlaşamam ama karşıma İngilizce konuşan birisi geldiği zaman anlaşabiliyorum.Sen 3-4 senedir okuyorsun!

Bence onunla konuşmadan önce yapacağın konuşmayı kuracağın cümleleri önceden otur evinde çalış. Türk gibi düşün kızı kahve içmeye veya eve davet etmeyi "İngilizce" olarak düşün.

Ben 5 yıl önce lisede senin gibi bir durum yaşadım lisenin ilk haftasında yaşadığım o duyguları 5 sene geçmesine rağmen silemiyorum.

Sen bu duruma düşme, hayatında silinmeyecek bir iz olarak kalacak yoksa. Dediğimi unutma Türk gibi düşün yabancı gibi hareket et.
Dediklerin karşısında biraz kararsız kaldım açıkcası. İçimde sadece derslerime odaklanmak da var yada rahat bir şekilde hem hayatı yaşayıp hemde derslere dil öğrenmeye vs. odaklanmak. Akışına bıraktım fakat şimdi bu konuyu ele almanın zamanı geldi sanırım..

3-4 senede pek dil bilmemek normal bir durum degil lakin.

Ne güzel Almanyaymis orasi. Ya da Almanya ben görmeyeli bayagi degismis :)

Hoslandiginiz kiz konusuna gelince, cesur ve kararli olun. :)

3-4 sene içerisinde Babamı kayıp ettim ailevi durumlar vs. bir süre bilgisayara kaptırdım kendimi. Şimdi her şey yerine oturdu yani dil öğrenmeye başladım.

1 Nisanda Paskalya bayramına giriyoruz okul sanırsam 1 2 hafta kapalı olacak daha söylemediler ne süre kapalı olacağını. Bu süre de mesaj atacağım eğer olursa bence sonrası da gelir. Deneyeceğim şansımı. Cevaplayan herkese minnettarım. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı