Aşka inanıyor musunuz?

Aşk var mı?

• Evet

Oy: 12 36,4%
  • Hayır

Oy: 21 63,6%

• Oy verenlerin toplamı
    33

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Tüm ilişkilerim başlamadan bitti. Henüz mesajlaşırken bir sorun olup bitiyordu ama senaryolar hep benzerdi.
Bunun üzerine araştırmaya başladım ve hep dalga geçtiğim redpill vs. kanalların bazılarının doğru olduğunu gördüm.
Bizzat yaşadığım şeyleri anlatıyordu bana.
Buradan yola çıkarak ilişkiler artık çok sahte geliyor. Siz bu nesilde gerçek aşka inanıyor musunuz? İstisnalar hariç tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşkın tamamıyla kişisel ilişki çıkarı üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum ve size de birkaç ilişkiden yola çıkarak aşk hakkında böyle düşünmemenizi tavsiye ederim. Genelleme yapmak doğru bir şey değil ve her kız da aynı değil. Doğru düzgün bir kıza illaki denk geleceksiniz.

@bbiwy aşk tamamıyla kişisel çıkar üzerine kuruludur. Birini karşılıksız sevebilmeniz mümkün değil. Her ne kadar karşılıksız sevildiği iddia edilse de böyle bir şey yok. Böyle diyenlere aşırı çirkin bir kızla beraber olmalarını tavsiye ediyorum. En basitinden, bir kızla güzelliği için beraber olursunuz. Aynı şekilde kız da erkeğin yakışıklı olmasından hoşlanabilir, o da onla beraber olur. Birden fazla sebep sayılabilir de en basit bir sebep söylemek istedim.

@bbiwy aşk tamamıyla kişisel çıkar üzerine kuruludur. Birini karşılıksız sevebilmeniz mümkün değil. Her ne kadar karşılıksız sevildiği iddia edilse de böyle bir şey yok. Böyle diyenlere aşırı çirkin bir kızla beraber olmalarını tavsiye ediyorum. En basitinden, bir kızla güzelliği için beraber olursunuz. Aynı şekilde kız da erkeğin yakışıklı olmasından hoşlanabilir, o da onunla beraber olur. Birden fazla sebep sayılabilir de en basit bir sebep söylemek istedim.

Çıkar üzerine kurulu olmayan bir şey yoktur. Bu anne-çocuk ilişkisinde bile böyledir en basitinde. Anneniz sizi dünyaya getirir ve siz bebekken sizi büyütür. Siz bundan hayatta kalma konusunda çıkar elde edersiniz, anneniz ise doğal içgüdüsünü yerine getirdiği için sizden çıkar elde etmiş olur.

"Aşk" derken ne kastedildiğini anlamak gerek, dediğiniz gibi karşılıksız, mistik olduğu iddia edilen derin bir sevginin içimizde bulunduğumuz dünyada olduğuna dair bir kanıt yok. Karşı cinse hissettiğiniz tüm derin sevgi duyguları hormonal ve doğamızda olan ilkel duygulardır. Bunun da abartılacak pek bir yönü yok.

Bunu dediğim zaman insanlar beni duygusuz, ilişki kurma konusunda güvensiz sanabilirler. Fakat 3 yıldır nişanlımla çok mutluyuz ve açıkçası onu çok seviyorum. Sadece bunun abartılacak bir şey olmadığını anlamak gerekiyor.

Bir zamanlar bende çoğunluk gibi düşünürdüm menfaat uğruna çıkar olduğuna olduğunu düşünürdüm fakat bazıları fena terkedilmiş çok yalnız bırakılmış adam nesnel betimlemeyi bile gerçeklik algısıyla bağdaştırmış :D her neyse benim 5 yıllık bir ilişkim var ben gayet mutluyum biz daha doğrusu ailelerimiz falan da iç içedir vs. her şey mükemmel. Fakat o olmadığı zamanlarda bende inanmazdım da bazıları fena içerlemiş hocam :D varoluşa girip çıkmış nesnel yargıyı betimlemiş gerçeklik algısı yaratmış Allah kimseyi şu psikolojik paradoksa sokmasın vallahi :D herkese iyi sosyaller umarım hepiniz iyi günler görür iyi insanlara denk gelirsiniz de bir gün belirsizlik uğruna bir kalpte kim vurduya gitmezsiniz inşallah iyi sosyaller.

@bbiwy en azından belli bir yaşa kadar çıkar üzerine kurulu olduğu söylenebilir. Size de Allah'tan mutluluklar dilerim. Umarım her zaman mutlu olursunuz. 🙏
Teşekkür ederiz. :)

benim 5 yıllık bir ilişkim var ben gayet mutluyum biz daha doğrusu ailelerimiz falan da iç içedir vs. her şey mükemmel.
Mutluluklar dilerim. Belirli bir yaştan sonra aile kurmanın çok doğru bir karar olduğunu söylemem gerek.

varoluşa girip çıkmış nesnel yargıyı betimlemiş gerçeklik algısı yaratmış Allah kimseyi şu psikolojik paradoksa sokmasın vallahi
Burada benden mi bahsediyorsun bilmiyorum fakat varoluş üzerine kafa yorabilmek yürek ister, bu da benimce iyi bir şeydir. Nihilizm bataklığına düşecek kadar psikolojik paradoksa girmedim çok şükür. Hayatım boyunca tökezlediğim dönemler olsa da genel olarak toparlanıp kendimi zamanla daha da geliştirmesini bildim. Buna kadın-erkek ilişkileri, iş hayatı aklına ne gelirse.

"Nesnel yargılarla gerçeklik algısı yaratmak" cümlesi biraz garip olmadı mı? Çünkü nesnel yargılar zaten gerçekliğin ta kendisidir?

Geri
Yukarı