Dil bölümü için çalışma önerisi

Confimante

Hectopat
Daha fazla  
Dil bölümü seçtim, 9 ve 10.sınıfım yok denilebilir. Aptal değilim, aksine öğretmenlerim oldukça zeki olduğumu fakat sorumluluk hissim olmadığını söyledi. Ne yapmalıyım, 11.sınıfa yaklaşık 4 ay kaldı. Düzgün ve mantıklı tavsiyeler.

Dil bölümü seçtim, 9 ve 10.sınıfım yok denilebilir. Aptal değilim, aksine öğretmenlerim oldukça zeki olduğumu fakat sorumluluk hissim olmadığını söyledi. Ne yapmalıyım, 11.sınıfa yaklaşık 4 ay kaldı. Düzgün ve mantıklı tavsiyeler.
Yazın 9 ile 10'u halledin. Sonra 11.sınıfa geçiyormuşsunuz. Devam edersin. Yazın 9 ile 10'u hallet çok eksiğin var. 11.sınıfı iyi değerlendir. 11.sınıfın sonu yaza girdiğimizde TYT ağırlıklı üstüne 11. sınıf test çözersin. 12.Sınıfta da hem 11. sınıf konulara bakarsın hemde AYT hazırlanmış olursun. Deneme çözmeyi ihmal etme. TYT bitirince deneme de çöz.

11. sınıfa kadar TYT'ni düzeltirsen, 11. sınıfta da YDT'yi halledersen tamamdır bu iş. Hayırlı olsun ilk 1000.
YDT'de sizi öne atacak TYT(özellikle fen ve matematik), oturun güzelce çalışın TYT.

TYT matematiği hallet, sürekli kendi kendine İngilizce konuşup aklına gelmeyen/bilmediğin İngilizce kelimelere bak. Not: Türkçeden 30 net çıkardığın, matematikten de 30 net çıkardığın sürece her türlü yürürsün. Matematiği hallet ingilizceye kasmaya başla yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı