Dil bölümü nasıldır?

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Selamlar. Şu an 12. sınıfa gidiyorum. 11. sınıfta sayısal öğrencisiydim. Açıkçası pek bir şey yapmadım. Sayısala ilgim çok yok. Bu sene ise dil bölümüne geçtim. Bayağı geç kaldım sanırım ama. Sizlere bazı sorularım olacak bu bölüm hakkında:

1. Önü açık mı?

2. İngilizce öğretmenliği nasıldır? (Atama olayları, imkânlar, tayin vb.)

3. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi dil için nasıldır? (Eskişehir'de yaşıyorum.)

4. Tercümanlık nasıldır?

5. Şu an İngilizce ile ilgili Üniversite okuyan arkadaşlardan, bölümünün nasıl olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Dil iyidir. İngilizce öğretmenliği bölümünün önü açık görünüyor. KPSS puanı en düşük bölümlerden biridir. Tercumanlikta rekabet çoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Önü açık

2- Gayet uygun

3- Ben kendim Anadolu Üniversitesinde okuyorum ve İngilizce öğretmenliği için baya ön sıralarda kalite olarak.

4- Tercümanlık zordur öyle herkesin yapacağı bir iş değil :) Birde hangi çeşit tercümanlıktan bahsettiğinize bağlı biraz.

5- Gayet güzel ve rahattı. Yalnız biraz özgüvenli bir insan olmanız gerekiyor çünkü 3. sınıftan itibaren uygulama dersleri beni istemediğim durumlara sokturmuştu ama çok büyük bir olay değildi yapıp geçtim.

1- Önü açık

2- Gayet uygun

3- Ben kendim Anadolu Üniversitesinde okuyorum ve İngilizce öğretmenliği için baya ön sıralarda kalite olarak.

4- Tercümanlık zordur öyle herkesin yapacağı bir iş değil :) Birde hangi çeşit tercümanlıktan bahsettiğinize bağlı biraz.

5- Gayet güzel ve rahattı. Yalnız biraz özgüvenli bir insan olmanız gerekiyor çünkü 3. sınıftan itibaren uygulama dersleri beni istemediğim durumlara sokturmuştu ama çok büyük bir olay değildi yapıp geçtim.
Hocam teşekkürler. Peki atama olayları vb. hakkında bilginiz var mı?

Zaten sayısal bölümde mutlu olmayıp çalışmamışsınız. O yüzden dile geçmekle iyi yapmışsınız bence. İşin uzmanı değilim ama ben ama siz severek yaptığınız sürece işinizi hiç gelecek korkunuz olmasın. Çalışkan oldukça sizin önünüz kapanmaz.

Geri
Yukarı