Dil bölümü seçmek mantıklı mıdır?

denizmavisi

Centipat
Daha fazla  
10.sınıfım seneye bölüm seçiceğim. Ben dil bölümü seçmek istiyorum. İngilizcem iyi, yanında bide Fransızca öğrenmeye çalışıyorum. Dil bölümü seçmek ne kadar mantıklı? İleri de hangi meslekleri yapabilirim ve gelecek vaat ediyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
10.sınıfım seneye bölüm seçiceğim. Ben dil bölümü seçmek istiyorum. İngilizcem iyi, yanında bide Fransızca öğrenmeye çalışıyorum. Dil bölümü seçmek ne kadar mantıklı? İleri de hangi meslekleri yapabilirim ve gelecek vaat ediyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler.
Sevmediğiniz bir bölümü seçerseniz zaten kazanmanız fazla mümkün olmaz. Ben ailem yüzünden sayısal seçtim, şu an fizik notlarım çok düşük. Tamam yazılım işlerinden anlıyorum ama illaha sayısal seçmek zorunda değildim, resmen zorlandım. İstediğiniz bölüme gidin, kimseyi dinlemeyin. Tercüman, öğretmen, tur rehberliği gibi iş imkanları vardı diye hatırlıyorum. Daha da araştırırsınız. Yeter ki sevdiğiniz bölüme gidin.

İngilizce öğretmenliği, mütercim tercümanlık gibi bölümlere yönelme imkanın var. İngiliz Dili ve Edebiyatı okursan belki kitap çevirileri de yapabilirsin. Formasyon olayı kalkmazsa formasyon alıp yine öğretmenlik de yapabilirsin edebiyat okuyup.

Tabii ki tercih edebileceğin daha çok bölüm var, ben sadece öne çıkan ihtimalleri söyledim.

Teşekkürler.
Gelecek vaat etmiyor. Türkiye'de iyi bir gelecek istiyorsanız sayısal seçmelisiniz.

Geri
Yukarı