Tarih Bölümü Seçmek

perseverance

Kilopat
Makaleler
4
Herkese iyi forumlar bu sene meslek lisesinde makine bölümünden mezun oldum. Fakat sayısal bölümde sayısal dersler olmadığı için YGS ve LYS'ye sözelden girmek zorunda kaldım. Tarih bölümünü seçmek istiyorum ama tarihçilerin durumu da malum belli ve bende ya kendi bölümüm üzerinde 2 yıllık sınavsız geçiş hakkımı kullanıp kendi bölümümü okuyacağım ya da Tarih bölümünü okuyacağım ve tarih okursam kendimi geliştireceğime inanıyorum(ek dil öğrenme vs.) sizce ne yapmalıyım?

Tarih bölümü okuyan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
@Recep Baltaş abicim yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Tarih bölümünü birkaç gün öncesine kadar düşünüyordum. Sonra biraz soğudum gibi. Çünkü, yüksek lisans veya doktora gibi kendini bu alanda geliştirme amacında olmayan mezunların iş bulma olanakları haliyle düşük.
Fakat kendinizi bu bölüm için uygun görüyor ve ileride yüksek lisans gibi kendinizi geliştireceğinizi düşünüyorsanız tereddüt etmeden tercihinizi yapın. Üniversitelerde öğretim görevlisi olabilir, arşivlerde sınıflandırmacı olarak çalışabilirsiniz (aklıma gelenler bunlar). Tabii bol kitap okuma alışkanlığının da en geç lise çağında edinilmiş olunması gerek diye düşünüyorum.

Bu konuda olumlu bir düşünce saptayacak olursanız lütfen bana da bildirin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı