Dil bölümü seçmek

Tercümanlık iyidir hocam. Hacettepe üniversitesi İngilizce mütercim-tercümanlık bölümünü araştırabilirsiniz. Dil alanında en yüksek puanla öğrenci alan devlet okulu bölümü kendisi.

Peki hocam tercüman olsam Antalya gibi turistik bir yerde tam olarak ne gibi işler yapabilirim?
2. soru sizce TYT'ye 1-2 haftaya başlamalı mıyım?
Ayrıca siz lisede hangi bölümü seçmiştiniz ve ne mezunusunuz/nerede okuyorsunuz?

Peki hocam tercüman olsam Antalya gibi turistik bir yerde tam olarak ne gibi işler yapabilirim?
2. soru sizce TYT'ye 1-2 haftaya başlamalı mıyım?
Ayrıca siz lisede hangi bölümü seçmiştiniz ve ne mezunusunuz/nerede okuyorsunuz?
Hocam tercümanlık mesleğiyle alakalı çok bir şey bilmiyorum ancak dil içerisindeki en kalifiye bölüm oluyor kendisi. YouTube'da şöyle bir video buldum izleyebilirsiniz.
-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu sene 11.sınıfa yeni geçtiğinizi yazmışsınız. Yanlış hatırlamıyorsam TYT konuları zaten 9 ve 10.sınıf konularını kapsıyordu. Bu sene Temmuz ayında TYT'ye başlarsanız muhtemelen Ekim ayının başı gibi bitirirsiniz. Ondan sonra önünüzde neredeyse 11. sınıf ve 12. sınıf süreci olacak. Siz bu kalan sürede öyle 9-10 saat çalışmaya dahi gerek kalmadan TYT'de derece yapabilirsiniz.
Bu süreçte en önemli şey kendinize çok fazla yüklenmeyin. Hiç ders çalışmayın demiyorum ama daha yolun başında sayılırsınız. Sayısal öğrencisi olsanız belki TYT ve AYT planı için farklı konuşurdum ama Dil öğrencisi olmayı düşünüyorsanız önümüzdeki süreç hayli hayli yeter. Siz en iyisi dil konusunda kesin kararınızı verin ondan sonra bana buradan yazabilirsiniz.

TYT sınavını yapabildiğin için YDT'de ciddi artı olarak karşına döner bu. Eğer yabancı dile karşı bir yatkınlığın varsa bence seç. Tavsiyem öğretmenlik okumaman olur. Öğretmenlik okumaktansa tercümanlık oku. İlerleyen zamanlarda istersen rehber de olabilirsin, turizm rehberi olabilmek için illa turizm rehberliği bölümü okumaya da gerek yok.

TYT sınavını yapabildiğin için YDT'de ciddi artı olarak karşına döner bu. Eğer yabancı dile karşı bir yatkınlığın varsa bence seç. Tavsiyem öğretmenlik okumaman olur. Öğretmenlik okumaktansa tercümanlık oku. İlerleyen zamanlarda istersen rehber de olabilirsin, turizm rehberi olabilmek için illa turizm rehberliği bölümü okumaya da gerek yok.
Ya emin değilim. Tam karar verdim gibi oldu ailem sayısalın iyi sayısal oku diye tutturdu. Ama bunu sadece ben anlıyorum ki ben AYT sayısal yapamıyorum. Söyledim yaparsın diyorlar.
Ben yine de İngilizce öğrenmek istiyorum. İngilizce öğrenmeye nereden başlamalıyım?
Geçmiş-gelecek-şimdiki zaman gibi temelleri kavramayı düşünüyorum ilk başta

Yeni konular

Geri
Yukarı