Dil Bölümüden Girilcek En iyi Meslek

• Konuyu başlatan rico
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 11B

rico

Kilopat
Daha fazla  
Dil bölümünden girilcek en iyi meslek nedir? Dilci olarak siz üniversitede hangi bölümü seçtiniz? İngilizce B1, Almanca ve İspanyolca A2 seviyede biliyorum, dile yatkınım yani. Geleceğim için bu ülke ya da daha iyisi yurt dışına çıkmak için hangi bölümü okumalıyım?

Mütercim tercümanlığı hedeflemelisin. Ancak söylemeliyim ki gittiğin üniversiteye göre almanca biliyor oluşun önem arz etmeyecek. Ve şunu da söylemeliyim ki yabancı dil okumak için B1 yeterli değil. Ben 8.sınıfta B1 seviyesindeydim.

Mütercim tercümanlığı hedeflemelisin. Ancak söylemeliyim ki gittiğin üniversiteye göre almanca biliyor oluşun önem arz etmeyecek. Ve şunu da söylemeliyim ki yabancı dil okumak için B1 yeterli değil. Ben 8.sınıfta B1 seviyesindeydim.
Neden mütercim tercümanlık onu da açıklasaydın daha iyi olacaktı. Bu arada B2 seviyesindeyim. Yanlışlık olmuş.

Mütercim Tercümanlığın iyi bir getirisi var o yüzden söylüyor olmalılar. Ayrıca şunu hiç anlayamadım anlayamacağım da sanırım Türkiye'de dil bölümü okuyup da yurtdışına çıkmanın mantığı nedir? Fransıza, fransızca mı öğreticeksiniz? İngiliz'e ingilizce mi öğreticeksiniz? Yurt dışında direk olarak vasıfsız oluyorsunuz mâlesef ki gidip garsonluk ya da benzinci de çalışıyorlar 10 saat ayak da durup aldıkları paraya değmiyor açıkçası.

Mütercim tercümanlık okuyunca öğretmen mi oluyoruz hocam anlamadım onu mu ima etmeye çalışıyorsunuz:ROFL: En basitinden asker olduktan sonra mülakata katılıp yurtdışında herhangi bir Türk konsolosluğunda çalışabilme imkanı da var. Ayrıca mütercimliği okuyup anlamış insan zaten ingilizce bildiğini kanıtlamış demektir ardından başka bir bölümü ingilizce okuyup yurtdışında o bölümle ilgili bir iş bulabilir.

Mütercim tercümanlık okuyunca öğretmen mi oluyoruz hocam anlamadım onu mu ima etmeye çalışıyorsunuz:ROFL: En basitinden asker olduktan sonra mülakata katılıp yurtdışında herhangi bir Türk konsolosluğunda çalışabilme imkanı da var. Ayrıca mütercimliği okuyup anlamış insan zaten ingilizce bildiğini kanıtlamış demektir ardından başka bir bölümü ingilizce okuyup yurtdışında o bölümle ilgili bir iş bulabilir.
O bölümle ilgili olan meslekleri söyler misiniz bana?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı