Dil bölümünde matematik var mıdır?

Dile geçip edebiyatınızı düzeltebilirsiniz. Dil bilgisi dediğimiz durum, adı üzerinde, Türkçeye mahsus bir şey değil. İngilizcede de dil bilgisi var. Sözel zekanız iyiyse azıcık çalışmayla üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorum.

Doğru diyorsunuz. 11.sınıf fkb ve matın altında ezilmektense onu yarısı kadar iş yapıp düzeltebilirim. Bunu aklımda tutacağım. İlimde bir sosyal bilimler lisesi var fakat puanı çok düşük. Sizce gitmeli miyim? Şu an fen lisesindeyim fakat dersler beni çok zorluyor. Ama oranın puanı düşük olduğundan geçip geçmeme arasında kaldım.

Doğru diyorsunuz. 11.sınıf fkb ve matın altında ezilmektense onu yarısı kadar iş yapıp düzeltebilirim. Bunu aklımda tutacağım. İlimde bir sosyal bilimler lisesi var fakat puanı çok düşük. Sizce gitmeli miyim? Şu an fen lisesindeyim fakat dersler beni çok zorluyor. Ama oranın puanı düşük olduğundan geçip geçmeme arasında kaldım.
Eğer lisenizde dil sınıfı açılabiliyorsa geçmemenizde yarar var.

Prestijli bir üniversite değil, aslında bu kadar düşük puan ile nasıl fen lisesi oldu anlamış değilim.
Sosyal bilimler lisesinin puanı kaç, fen lisesinin puanı kaç? Eğer fen lisesi o kadar prestijli bir lise değilse sosyal bilimlere geçmeniz çok sıkıntı yaratmaz.

Anladım. Peki özel lise?
Karşılayabilecekseniz neden olmasın? Ancak özelde sadece sayısalcılara ve eşit ağırlıkçılara ağırlık veriliyor. Hatta bazen sadece sayısalcılara. Dil sınıfı açtırmanız zor olabilir. Geçeceğiniz lisedeki dil durumunu öğrenin.

Geri
Yukarı