Dil bölümünün önü açık mı?

Daha alan seçmek için bence erken davranıyorsun. 10. sınıfa kadar olan derslerine göre seçim yap bence. Bir sayısalın vereceği meslek, dilden daha iyi olacaktır hem. Sayısalı da örnek olarak yazdım sadece.

8 yıl sonra tercümanlık için şirketler harici aşırı önemi kalacağını sanmıyorum
Korkum da bu zaten. Amacım kendimi çok geliştirmek ama bir adam çıkıp bunu buldum derse zora girerim.
Ben dil bolumundeyim, dogru duzgun İngilizce bilen yok ve birkaç serseri var. Aklinda hayaller ile gidiyorsan aklinda bulunsun.
Hayal ve ya laf olmasını istediğim için değil de gerçekten sevdiğim bir dil olduğu için istiyorum. Bir çok kursa vesaire gittim yani serseri olma gibi bir niyetim asla yok.

Daha alan seçmek için bence erken davranıyorsun. 10. sınıfa kadar olan derslerine göre seçim yap bence.
En yüksek not aldığım ders şuan İngiliz ce ve kuzenim ile de gayet iyi konuşuyoruz (8. sınıf düzeyinde). Matematiğim çok kötü ve bir türlü sevemedim ki buna çoğu ders dahil. İngiliz ce dışında ki hayalim spor ile ilgili olur herhalde.

Selam arkadaşlar. 8. sınıfım ve okulum da İngilizce'de 1. seçildim (geçen sene ve arkadaşlarım dedi). Hedefim dil bölümü okuyup tercüman gibi birçok mesleğe sahip olmak ve gelişmemiş ülkelerin "gelişmiş" şirketlerine yatırım yapmak. Sizce dil bölümü okursam ileride bana gerek kalır mı? Teknoloji bayağı bir ilerledi ve çevirili kulaklıklar bile çıkar artık. Sizce doğru bir karar mı?
Daha 8. siniftasin cok yol var alan secimine. Simdiden kafayi cok takma bence. Ama sunu soyleyeyim bak, gidecegin lisede yd alani acik mi yetersiz ogrenciden dolayi acilamamis mi ona dikkat et. Ben 10. sinifin sonunda dil okumaya karar vermistim ve cok buyuk sansa yd alani sececek 2 kisi bizim liseye nakil olmustu ve ucu ucuna 10 kisiyle acilmisti. 10 kisinin altina acmiyorlar yani ona dikkat etmen lazim yoksa nakil olman gerekebilir. Gidecegin okuldaki hocalarla ve 11, 12. siniftaki ogrencilerle konus aciliyor mu, acilacak mi dil sinifi diye.

En yüksek not aldığım ders şuan İngiliz ce ve kuzenim ile de gayet iyi konuşuyoruz (8. sınıf düzeyinde). Matematiğim çok kötü ve bir türlü sevemedim İngiliz ce dışında ki hayalim spor ile ilgili olur herhalde.

Dediğim gibi daha çok erken. Mesela ben senin zamanında da bir sürü alan düşündüm ama şimdi hiç aklıma gelmeyecek bir bölüme girdim. Yani tabii dile bağlı kalırsan YKS'de işin kolay olur şimdiden.

Geri
Yukarı