Dil okumak mantıklı mı ve hangi dil bölümü okunmalı?

768431

Yoctopat
Merhaba ben daha lise ikinci sınıfım. Bu senenin sonunda bölüm seçeceğiz. Ben de dil seçeceğim ama üniversiteye geldiğimde İngilizce değil de farklı bir dilden ilerlemek istiyorum. Rus dili ve edebiyatına ilgim var. Çoğunluk en çok dilden okuyup kendi mesleğini yapanlar hep Rus dili ve edebiyatı okuyup Rusya'da yüksek lisans yapıp orada çalışmışlar ama Almanca da olabilir. Karar veremiyorum. Fikirleriniz benim için önemli şu an.

Merhaba ben daha lise ikinci sınıfım. Bu senenin sonunda bölüm seçeceğiz. Ben de dil seçeceğim ama üniversiteye geldiğimde İngilizce değil de farklı bir dilden ilerlemek istiyorum. Rus dili ve edebiyatına ilgim var. Çoğunluk en çok dilden okuyup kendi mesleğini yapanlar hep Rus dili ve edebiyatı okuyup Rusya'da yüksek lisans yapıp orada çalışmışlar ama Almanca da olabilir. Karar veremiyorum. Fikirleriniz benim için önemli şu an.
Merhaba, şahsen benim fikrim şuanlık Arapça ve Almanca çünkü Türkiye'de yaşamaya devam etseniz bile bu iki ülkenin insanları ülkemize fazlasıyla giriş yapıyorlar ve her hangi bir iş tecrübesi; çağrı merkezleri çoğunlukla Arapça ve Almanca bilen elemanlar arıyorlar tabikide maaşları da yüksek seviyelerde. Eğer yurtdışına çıkmak istiyorsan da İngilizce seviyeni biraz daha yükseltmeye bak, daha sonrasında ise ikinci dil olarak Almanca öneririm.

Merhaba, şahsen benim fikrim şu anlık Arapça ve Almanca çünkü Türkiye'de yaşamaya devam etseniz bile bu iki ülkenin insanları ülkemize fazlasıyla giriş yapıyorlar ve herhangi bir iş tecrübesi; çağrı merkezleri çoğunlukla Arapça ve Almanca bilen elemanlar arıyorlar tabii ki de maaşları da yüksek seviyelerde. Eğer yurt dışına çıkmak istiyorsan da İngilizce seviyeni biraz daha yükseltmeye bak, daha sonrasında ise ikinci dil olarak Almanca öneririm.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim bende aslında öyle düşünüyorum da peki Almanca bilerek Almanya'ya gidebilir miyim? Yani kendi mesleğimi yapabilir miyim? Ya da farklı ülkelerde olur mesela ben dil okuyup ana dili İngilizce olan bir ülkede Almanca bilgim ile çalışmak isterdim.

Almanca daha avantajlı olur.
Teşekkürler cevabınız için peki hangi konularda daha avantajlı olabilir?

Mesleğin ne bilmiyorum ama köklü bir meslek olmadan genelde vize vermiyorlar. Ayrıca Almanca en az A1 belgesi alman lazım diye biliyorum.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim bende aslında öyle düşünüyorum da peki Almanca bilerek Almanya'ya gidebilir miyim? Yani kendi mesleğimi yapabilir miyim? Ya da farklı ülkelerde olur mesela ben dil okuyup ana dili İngilizce olan bir ülkede Almanca bilgim ile çalışmak isterdim.

Teşekkürler cevabınız için peki hangi konularda daha avantajlı olabilir?

Mesleğin ne bilmiyorum ama köklü bir meslek olmadan genelde vize vermiyorlar. Ayrıca Almanca en az A1 belgesi alman lazım diye biliyorum.

Daha liseye gidiyorum ama şimdiden oturtmam lazım bu bölüm meselesini kafamda ki rahat edebileyim Almanca mütercim tercümanlık ya da alman dili ve edebiyatı vs Rus dili ve edebiyatı okumak istiyorum. Öğretmenlik de olabilir Almanca öğretmenliği.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha liseye gidiyorum ama şimdiden oturtmam lazım bu bölüm meselesini kafamda ki rahat edebileyim Almanca mütercim tercümanlık ya da alman dili ve edebiyatı vs Rus dili ve edebiyatı okumak istiyorum. Öğretmenlik de olabilir Almanca öğretmenliği.

Beni sakın yanlış anlama, Almanya biraz daha el işi olan meslekler üzerinden insanları ülkelerine istiyor ya da doktor mühendis gibi değerli meslekler.

Beni sakın yanlış anlama, Almanya biraz daha el işi olan meslekler üzerinden insanları ülkelerine istiyor ya da doktor mühendis gibi değerli meslekler.

Evet öyle ama maalesef sayısal alanında iyi değilim biraz da dil yeteneğim var diye dilden ilerliyorum, sözelci olsam hiç iş bulamam.

Farklı ülkeler de olur yani Almanya olması şart değil.

Geri
Yukarı