Dil okumak mantıklı mı ve hangi dil bölümü okunmalı?

Evet öyle ama maalesef sayısal alanında iyi değilim biraz da dil yeteneğim var diye dilden ilerliyorum, sözelci olsam hiç iş bulamam.

Farklı ülkeler de olur yani Almanya olması şart değil.

Avrupa'da en çok konuşulan dillerden birisi o yüzden Almanya olmaz, Polonya olur.

Evet biliyorum ama ailem okumamı istiyor.

Ah şu ailelerimiz hep bizim yerimize kararlar vermesi... Neyse sağlık olsun ama eğer bir şey istiyorsan peşinden koşman gerek (kimseye dinlemeden).

Son düzenleyen: Moderatör:
Avrupa'da en çok konuşulan dillerden birisi o yüzden Almanya olmaz, Polonya olur.

Bence de zaten o ülkenin dilini konuşup direkt o ülkeye gitmek artı bir özellik değil ama çoğu öğretmenler bile farklı Avrupa ülkelerinde İngilizce öğretmeni ya da Almanca öğretmeni olabiliyorlar. Yani serbest meslekte daha kolay tabii Avrupa'ya gitmek gerçi.

Bence de zaten o ülkenin dilini konuşup direkt o ülkeye gitmek artı bir özellik değil ama çoğu öğretmenler bile farklı Avrupa ülkelerinde İngilizce öğretmeni ya da Almanca öğretmeni olabiliyorlar. Yani serbest meslekte daha kolay tabii Avrupa'ya gitmek gerçi.
Hakkında hayırlısı kardeşim.

Avrupa'da en çok konuşulan dillerden birisi o yüzden Almanya olmaz, Polonya olur

Ah şu ailelerimiz hep bizim yerimize kararlar vermesi... Neyse sağlık olsun ama eğer bir şey istiyorsan peşinden koşman gerek (kimseye dinlemeden)

Çok teşekkür ederim onlar da kendilerince böyle görmüşler ne olursa olsun bir diploma görmek istiyorlar eh onlarda kendilerince haklılar :)

Hakkında hayırlısı kardeşim.

Sağ olun.

Şu an Almanya işçi arıyor, dili biliyorsan gidersin, görüyorsun almancıların keyfini. :)

Evet haklısınız ben Almanca'dan ilerliyeceğim, İngilizcem de olacak. Hem iki dil bilmiş olurum zaten insan dil bildikçe ufku genişliyor. Diğer dilleri daha kolay öğreniyor. Belki başka bir dil de eklerim yanına.

Yeni konular

Geri
Yukarı