Dil okumak mantıklı mı?

Lyrax52

Kilopat
Dile ve sayısal derslere yeteneğim var. Özellikle dile karşı. Hiçbir zaman ders gibi görmedim derslerini. Normalde dil seçmeyi düşünüyordum ama kontenjan olmadığı için açılmadı, ben de sayısal seçtim. Sizce dil bölümünün bir ayrıcalığı var mı? Şimdiden teşekkür ederim. Özellikle @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamı davet ediyorum.

@ItsAllGoodman zaten dil bölümlerinin %90'ında genel olarak gramer gösteriliyor. Sınavın ana temeli olan okuma, bağlaçlar ve kelimeler pas geçiliyor. Hoca yapın diyor ama nasıl yapılacağını anlatmıyor :D

Merhabalar,
Sayısaldan ne olmayı düşünüyorsunuz?

Sürekli gidip geliyorum aslında :D. Ama aklımda uçak ve havacılık mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, matematik ya da en kötü fizyoterapi var. Bir de alanım dışında da soru çözmeyi düşünüyorum. Ona da bağlı olarak psikoloji olabilir.

İngilizcene güveniyorsan dil seçmene gerek yok. YDT'ye girip sıralama elde edebilirsin.

Güveniyorum aslında ama çalışacak da pek vaktim yok. Babam ODTÜ mezunu, istese çalıştırır ama sayısala çalış diyor 😂

@ItsAllGoodman zaten dil bölümlerinin %90'ında genel olarak gramer gösteriliyor. Sınavın ana temeli olan okuma, bağlaçlar ve kelimeler pas geçiliyor. Hoca yapın diyor ama nasıl yapılacağını anlatmıyor :D

İşte, sıkıntılardan biri de bu.

@Lyrax52 tabii istisnalar olarak hakkını veren okullardaki dil bölümleri illaki vardır ama çok çok düşük bir kısım maalesef. Onun dışında sayısal dersleri yapabiliyor musunuz? Aranız nasıl o derslerle?

@Lyrax52 tabii istisnalar olarak hakkını veren okullardaki dil bölümleri illaki vardır ama çok çok düşük bir kısım maalesef. Onun dışında sayısal dersleri yapabiliyor musunuz? Aranız nasıl o derslerle?

Oldukça iyi. Anlıyorum, bol bol soru da çözüyorum. Netlerim de fena değil.

Güveniyorsan çalışmaya gerek yoktur zaten.

Aynen, ama aklımın takıldığı şeylerden biri de mezun olduğumda yapabileceğim işler açıkçası.

@Lyrax52 @ItsAllGoodman'ın da dediği gibi TYT'yi iyi tutup biraz YDT yaparsanız iyi bir sıralama elde edersiniz ancak eğer o sayısal meslekleri istemiyorsanız dile yönelmeniz öyle daha doğru olur. Burada kendi geleceğinizi bir nevi kendiniz çizmeniz gerekiyor. Ben gerçekten o mesleği istiyor muyum diye sorabilirsiniz kendinize.

Yeni konular

Geri
Yukarı