Dil okumak

567193

Centipat
Selam, 19 yaşındayım ve 2 yıldır bir şey mesgül değilim. Kendimi hep okuyam beceremem diye kısıtladım ancak bence becerebilirim. 9. sınıfta sınıf tekrarı yaptım tüm derslerim rezaletti ama tek ingilizcem iyiydi lisede en düşük İngilizce notum 88 idi lisede. Son 2 yılı açıktan okudum zaten test olunca sorular direkt hepsini doğru cevaplıyordum. Bu kalan 7 ayda dile ve TYT'ye iyice yüklenip iyi bir üniversite okumak istiyorum tek sıkıntı TYT dili halledebilirim rahatça. 2 yılda iyice paslandım elbette dershaneye gitmeyi istiyordum ama sadece TYT için 30 bin lira istiyorlar ve çoğu yere göre ucuz olabilir bu sayı. Doping Hafıza gerçekten iyi midir? TYT tüm dersler ve YDT İngilizce planı 12 bin TL oldukça makul satın alabilirim.

Disiplinli ve kararlı biriyseniz hiçbir şey almadan bile halledebilirsiniz bu süre içerisinde hedeflerinizi lakin Doping Hafıza uygun olabilir.

Sunduğu ayrıcalıkları ve kaynakları kullanırsanız ve düzenli bir şekilde bir ok gibi ilerlerseniz derece bile yapabilirsiniz.

YDT zaten çok zor bir sınav değil, girdim gördüm biliyorum. Dil bilginiz varsa rahatlıkla yapabilirsiniz lakin bol bol test çözmeyi unutmayın sakın, pratik çok önemli.

Dostum ben Fırat üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Bölümden memnun değilim. Dile hazırlanmayı düşünüyorum.

TYT matematik için geçen sene direkt soru bankası bitirdim. TYT Türkçe için sadece paragraf kitapları bitirdim zira ben dil bilgim iyiydi.

En son da deneme attım. TYT'de 25 net matematik, 34 net Türkçe yaptım. Geometriden yalnızca bir tane soru işaretledim diye hatırlıyorum.

Dil için dershaneye yazılmadım ama yanlış mı yaptım, doğru mu yaptım bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı