Dil okumalı mıyım?

Bende hazırlanıyorum sınava, önümde 1.5 yılım var. Çok büyük bir hedefim yok açıkçası, TYT'de ilk 200K EA ise 200-300-350K falan hedefliyorum. Tıp gelse bile yazmayacak tiplerdenim yani, hukuk falan dikkatimi çekmiyor. Zaten amacım 4 Yıllık bir üniversiteye veya 2 Yıllığa girip DGS ile yükselip Work And Travel yapmak , ondan sonra Host olurum herhalde dünyayı gezmek için, Türkiye şartlarında dünyayı gezmeyi sağlayan meslek sonuçta.

@Silinen üye kaçıncı yılınız bilmiyorum ama vaktiniz bol doğru kitap ve doğru takviye ile istediğiniz seviyeye gelirsiniz.

Daha 20 yaşındayım hedefim 2023 ama yazılım mühendisliği 400 puan istiyor yapabilir miyim bilmiyorum endişelerim var.
Bende hazırlanıyorum sınava, önümde 1.5 yılım var. Çok büyük bir hedefim yok açıkçası, TYT'de ilk 200k EA ise 200-300-350k falan hedefliyorum. Tıp gelse bile yazmayacak tiplerdenim yani, hukuk falan dikkatimi çekmiyor. Zaten amacım 4 yıllık bir üniversiteye veya 2 yıllığa girip DGS ile yükselip work and travel yapmak, ondan sonra host olurum herhalde dünyayı gezmek için, Türkiye şartlarında dünyayı gezmeyi sağlayan meslek sonuçta.

Tam da benim düşündüğüm gibi ama ben yine de meslek olarak da garantiye almak istiyorum.

Daha 20 yaşındayım hedefim 2023 ama yazılım mühendisliği 400 puan istiyor yapabilir miyim bilmiyorum endişelerim var.

Tam da benim düşündüğüm gibi ama ben yine de meslek olarak da garantiye almak istiyorum.
Meslek liseleri avantajlı son yıllarda o konuda. Meslek garantileyebiliyorsunuz, meslek lisesinin tek avantajsız yanı 10.sınıftan sonra Fizik,biyoloji,kimya görülmemesi yani, sayısal bölüm isteyenler için biraz yaş oluyor ama yapılmayacak bir şey değil. Bazen Anadolu da okusam da şükür ediyorum iyi ki SAY bölüm istemiyorum diye :D

Dil bölümü ilgin varsa gayet keyifli bir bölümdür ve gelecekte iyi bir iş yelpazesi sunar sana.

Hocam hangi derslere çalışmam gerek İngilizce dışında?
Zaten amacım 4 yıllık bir üniversiteye veya 2 yıllığa girip DGS ile yükselip work and travel yapmak, ondan sonra host olurum herhalde dünyayı gezmek için, Türkiye şartlarında dünyayı gezmeyi sağlayan meslek sonuçta.

Hocam benim de amacım gitmek buralardan. Seyahat içeren meslekleri sevdiğimi fark ettim muhtemelen host olmam daha mantıklı.

Hocam benim de amacım gitmek buralardan. Seyahat içeren meslekleri sevdiğimi fark ettim muhtemelen host olmam daha mantıklı.
Türkiye de meslek seçiyorsak maaşları kötü olmamalı, bu meslek hem gezmeyi sağlıyor hem de parası fena değil, 5 Yıllık tecrübeden sonra Kabin amiri oluyorsun o zaman alacağın paralar fena paralar yani. Bazıları bu meslekte sağlığı sorun ediyor ama Pilotlar direk radyasyonun içinde uçağı uçuruyor bunun yanında hiç bir şey kabin memurluğu. Tek avantajsız yanı 50 yaşına kadar çalışılabilmesi. Zaten 50 yaşına kadar ülkeden atarım herhalde kendimi bilmiyorum.

Türkiye de meslek seçiyorsak maaşları kötü olmamalı, bu meslek hem gezmeyi sağlıyor hem de parası fena değil, 5 yıllık tecrübeden sonra kabin amiri oluyorsun o zaman alacağın paralar fena paralar yani. Bazıları bu meslekte sağlığı sorun ediyor ama pilotlar direk radyasyonun içinde uçağı uçuruyor bunun yanında hiçbir şey kabin memurluğu. Tek avantajsız yanı 50 yaşına kadar çalışılabilmesi. Zaten 50 yaşına kadar ülkeden atarım herhalde kendimi bilmiyorum.

Gözlük kullanmak engel mi? Ve boyum 170 şartlara baktığımda boy karşılıyor ama gözlüklü istemiyorlar sanırım. Lazer ile çizdirsem kabul olur mu acaba?

Gözlük kullanmak engel mi? Ve boyum 170 şartlara baktığımda boy karşılıyor ama gözlüklü istemiyorlar sanırım. Lazer ile çizdirsem kabul olur mu acaba?
Bende de gözlük var, bunun hakkında iyi bir araştırma yaptım ve çoğu kabin memuru bir sorun olmadığını söylüyor. Bazıları ise belli sınırı var diyor. Lazer ile çizdirirsen direk kökten çözülür olay tahminimce.

Bende de gözlük var, bunun hakkında iyi bir araştırma yaptım ve çoğu kabin memuru bir sorun olmadığını söylüyor. Bazıları ise belli sınırı var diyor. Lazer ile çizdirirsen direk kökten çözülür olay tahminimce.

Host olmasa bile yurt dışı ve bir süre Türkiye'de çalışmam gerekecek olursa geleceği olan bir alanı var mı dil bölümünün? Dil bölümüne karar vereceğim büyük ihtimalle. Hangi derslere çalışmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı