Zorunlu Din Dersi

BeritKaan

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Merhaba, açık öğretim lisesinden eğitim hayatıma devam ediyorum. Sınav öncesi girebileceğimiz dersleri seçiyoruz ama değiştiremedim dersler arasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi var. Herhangi bir dine mensup değilim ve bu derse girmek istemiyorum. Bu konuyu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne mi taşımam gerek yoksa zorunlu olarak almamız gerekiyor?

Merhaba, açık öğretim lisesinden eğitim hayatıma devam ediyorum. Sınav öncesi girebileceğimiz dersleri seçiyoruz ama değiştiremedim dersler arasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi var. Herhangi bir dine mensup değilim ve bu derse girmek istemiyorum. Bu konuyu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne mi taşımam gerek yoksa zorunlu olarak almamız gerekiyor?
O konuda müracat edenleri duymuştum fakat hiç sonunu duymadım şimdi yazdın da aklıma geldi fakat sonuçlar sana hayır derse kafana takma Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini başarılı bir şekilde geçmek için alim olmaya gerek yok full ezber. Tabii dediğim şey sonuçlanmazsa yapman gereken.

Merhaba, açık öğretim lisesinden eğitim hayatıma devam ediyorum. Sınav öncesi girebileceğimiz dersleri seçiyoruz ama değiştiremedim dersler arasında din kültürü ve ahlak bilgisi var. Herhangi bir dine mensup değilim ve bu derse girmek istemiyorum. Bu konuyu ilçe milli eğitim müdürlüğüne mi taşımam gerek yoksa zorunlu olarak almamız gerekiyor?

Hocam konular basit zaten iki üç ezber gerekiyor sadece fazla zorlanmazsınız diye tahmin ediyorum.

Hocam konular basit zaten iki üç ezber gerekiyor sadece fazla zorlanmazsınız diye tahmin ediyorum.
Farkındayım ancak sadece din dersi için değil, herhangi bir dersin zorunlu olması taraftarı değilim. Din kişiyi ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bu tür durumlarda en kötü ihtimal seçmeli olabilirdi. Biraz daha araştıracağım, eğer ne yaparsam yapayım verilen bir eğitim ise 'he' deyip geçmekten başka çarem kalmıyor.

Farkındayım ancak sadece din dersi için değil, herhangi bir dersin zorunlu olması taraftarı değilim. Din kişiyi ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bu tür durumlarda en kötü ihtimal seçmeli olabilirdi. Biraz daha araştıracağım, eğer ne yaparsam yapayım verilen bir eğitim ise 'he' deyip geçmekten başka çarem kalmıyor.

Yani eğitim sistemi kökten bozuk olduğu için pek bir şey demek mümkün olmuyor. Sanırım bende duydum düzeltme yapılamıyor maalesef "he" deyip devam edeceksiniz.

Bu arada kafanıza tekmayın internette öyle kaliteli ve öz özetler var ki okuduğunuzda bu kadar kolay mıydı dersiniz yaşayacağınız tek sorun yorum soruları olur olursa çünkü artık yeni nesil sorular yorum soruları eğer sen paragraf çözdüysen su gibi yaparsın sınavın %40 bilgi %60 yorum yani hiç takma kafaya. Özet istersen burada elbette sana yardım edecek kişiler olacaktır üzgünüm ama ben Teknoloji bölümüyle ilgileniyorum :D . Teknolojik sorunların veya soruların olursa adımı unutma beni o konuya mutlaka etiketle elimden geleni yaparım. 😉😊

Geri
Yukarı