Din Kültürü öğretmeni zorla Arapça dua öğretmeye çalışıyor

Son kere yazacağım bir daha yazmayacağım. Adam diyor ki "Ben arapça anlamıyorum, arapça ezberlesem bana ne gibi bir faydası olabilir ki?" Ve bazıları hala ısrar ile "ĞaRdeğşİğM zORuNDAsın" Objektif bir şekilde yorumlayıp zorundasın diyenlere lafım yok.

Son kere yazacağım bir daha yazmayacağım. Adam diyor ki "Ben arapça anlamıyorum, arapça ezberlesem bana ne gibi bir faydası olabilir ki?" Ve bazıları hala ısrar ile "ĞaRdeğşİğM zORuNDAsın" Objektif bir şekilde yorumlayıp zorundasın diyenlere lafım yok.
Kesinlikle hocam.
Allah, tanrı olduğu için her dili anlayabilir zaten.
Arapça olduğundan dolayı anlamadığım bir metini nasıl kalben tasdik edebilirim ki?
Duayı okumuş olmak için okumak saçma.

Saçma eğitim sistemimizin bir parçası, ezberlemek isteyen veya dua öğrenmek isteyen her türlü öğrenir bunu ödev olarak zorla dayatmanın mantığını ortaokul ve lise zamanında anlamadım hala da anlamıyorum. Ezberlemedim diye babamı arayan bir hoca vardı ortaokul zamanımda. 🤣

Ee matematikte formül ezberliyorsan, edebiyatta dil bilgisi öğreniyorsan bunu da öğreneceksin sonuçta ödev itiraz etme hakkın yok.

Ya gerçekten anlamıyorum sizi ben. Edebiyattaki dil bilgisi ile, matematikteki formül ile bu konuda anlatılanın aynı olduğunu düşünüyor musun gerçekten? Kimse Arapça konuşmak zorunda değil, kimse Arapça ezberlemek zorunda da değil. Bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir, dolayısıyla bir öğrenciler de Türkçe üzerinden sınava tabi tutulmalıdır.

Müfredatta bu varsa yapmak zorundasın, tıpkı İngilizce dersinde İngilizce öğrenmek zorunda olduğun gibi. Ha senin inancın/düşüncen farklıdır bunu bildirirsin, resmi olarak İslam dinine mensup değilsen örneğin seni farklı bir sınava tabi tutarlar, tabi bu iyimser bir yaklaşım.

Arap dini ve arap cahilliği.
Müfredatta bu varsa yapmak zorundasın, tıpkı İngilizce dersinde İngilizce öğrenmek zorunda olduğun gibi. Ha senin inancın/düşüncen farklıdır bunu bildirirsin, resmi olarak İslam dinine mensup değilsen örneğin seni farklı bir sınava tabi tutarlar, tabi bu iyimser bir yaklaşım.
Din dersi zorunlu.

Kesinlikle hocam.
Allah, tanrı olduğu için her dili anlayabilir zaten.
Arapça olduğundan dolayı anlamadığım bir metini nasıl kalben tasdik edebilirim ki?
Duayı okumuş olmak için okumak saçma.
Konuyla alakasız ama kurandaki hiçbir çeviri %100 doğru değildir, o yüzden sureler olduğu gibi okunur. Arapların bile tam olarak idrak edemediği zor bir dilde üslupta yazılmıştır. Tabi ben böyle biliyorum, yanlışım varsa bu konuda uzman biri beni aydınlatabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı