Din uçak düşene kadardır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düşünsene 18 yaşındasın madenci veya çırak oldun. Piyango falan tutturmazsan hayatın boyu en kötü standartlarda yaşayacaksın. Felaket.
Herkes mühendis, doktor vs. olamaz. Sizin olmamanız için bir engel yoksa(sağlık yönünden) bir dine inansanız da inanmasanız da gerekli yetkinliği gösterip iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz. İslam coğrafyasına bakarsanız yalnızca dine inanmanın hayat standardınızı yükseltmeyeceğini görebilirsiniz. Dini açıdan okuyacağınız bir şey öneremem belki ama toplumsal refah konusunda Ulusların Düşüşü: Güç, Refah ve Yoksulluğun Kökenleri 'ni okumanızı öneririm.

Kitap, ulusların neden farklı geliştiğini, bazılarının güçlenmede ve refah yaratmada başarılı olurken diğerlerinin neden başarısız olduğunu, kurumsal iktisat, gelişme iktisadı ve ekonomi tarihi bakımından değerlendirmektedir.

Sınav başarılı geçsin diye bir dua yok ve sen inşallah başarılı olurum deyip direkt sınava girersen yok öyle bir şey. Sen de elinden geldiğince çalışacaksın, sonra da duanı edeceksin. Eğer ateist olmayı seviyorsanız umurumda bile olmaz.
Uçağı da ben kaldırayım mı?

Herkes mühendis, doktor vs. olamaz. Sizin olmamanız için bir engel yoksa(sağlık yönünden) bir dine inansanız da inanmasanız da gerekli yetkinliği gösterip iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz. İslam coğrafyasına bakarsanız yalnızca dine inanmanın hayat standardınızı yükseltmemeyeceğini görebilirsiniz. Dini açıdan okuyacağınız bir şey öneremem belki ama toplumsal refah konusunda Ulusların Düşüşü: Güç, Refah ve Yoksulluğun Kökenleri 'ni okumanızı öneririm.
Teşekkürler. Bana sizin gibi kişiler lazım. Mesajlara "hahahah" atıp ortadan kaybolan değil. Dediğiniz kitabı okuyacağım, tekrar teşekkürler.

Ateistlerin ''inşallah, maşallah'' gibi kelimeler söylemesine benziyor bu meme. İnançsızlar ama küçükken Müslüman oldukları için dillerine takılmış. Dua etmek de küçükken çok yapılan bir şey olduğu için ateistlerin Allah'a dua etmesini pek de tuhaf karşılamıyorum. Bu meme zaten mantıksız, orası apayrı bir durum.

Konu ne kadar saçma, ben de diyorum madem herkes 'yok olacak' neden oyunlarda yaptığın gibi arabaya binip milleti ezmiyorsun? Neden GTA oyununaki gibi heyecanın dibine vurup sonunda intihar etmiyorsun? Ne olacak airet yok madem (!) insan ölüp gidecek bomboş bir et torbası madem (!) çık sokağa canının istediği şeyleri çal kullan, ye iç... Sonuçta bu şekilde 60 yıl yaşasan elde edemeyeceğin bir heyecan, adrenalin bu. Neden yapmıyor hiçbir ateist? PC oyununda her şeyi yapmak zevk verirken dünyada neden vermiyor? Bu da oyun değil mi :D oyna devam...

Cevap: Dua ibadettir, Allah hiçbir yerde sipariş üzerine her dediğinizi yapacağım demez, ama sizi zorluklara imtihan edeceğim der.

Ateistlerin ''inşallah, maşallah'' gibi kelimeler söylemesine benziyor bu meme. İnançsızlar ama küçükken Müslüman oldukları için dillerine takılmış. Dua etmek de küçükken çok yapılan bir şey olduğu için ateistlerin Allah'a dua etmesini pek de tuhaf karşılamıyorum. Bu meme zaten mantıksız, orası apayrı bir durum.
Allah'a dua eden ateist değildir zaten. O kişi o saatten sonra resmi olarak ateistlikten çıktı demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı