Dinlenerek kas yapılır mı?

Syrox_er

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Evde çantayla kas yapmaya çalışıyorum ama böyle gerçek sporcular gibi kas yapmak amacım değil. Kollarım biraz kalın olsun ve ufaktan kas yapmaya çalışıyorum. Ama şöyle yapıyorum örnek vereyim sağ koldan 100 tane soldan 100 tane kaldırıyorum. Yorulup 1 saat sonra tekrar yapıyorum. Böyle işe yarar mı?

Selam arkadaşlar. Evde çantayla kas yapmaya çalışıyorum ama böyle gerçek sporcular gibi kas yapmak amacım değil. Kollarım biraz kalın olsun ve ufaktan kas yapmaya çalışıyorum. Ama şöyle yapıyorum örnek vereyim sağ koldan 100 tane soldan 100 tane kaldırıyorum. Yorulup 1 saat sonra tekrar yapıyorum. Böyle işe yarar mı?

Kas yapmak öyle bir şey değil gelişmen için düzgün beslenmen lazım abur cubur yememen lazım kalorini belli bir oranda tutarak ölçüsünde yemen lazım nizami şekilde ağırlık kaldırman lazım öyle 1 saat dinlenme yapmana gerek yok 3 set 15 tekrar falan yap her hareketi 1 gün offday koy araya.

Hocam, en basit haliyle açıklayayım: Kas yapmak dediğiniz şey, kaslarda mikro yırtıklar oluşturarak, dinlendikten sonra kasların onarılmasını ve daha da büyümesini hedeflemektir. Bu nedenle 100 tekrar yapmak yerine nispeten daha ağır bir ağırlıkla 3 set X 10 tekrar (10 tekrar yap, 30-40 saniye dinlen, bir 10 tekrar daha yap, toplamda 30 tekrar) yapmak daha mantıklıdır. Eğer bu hafif geliyorsa, ağırlığı artırabilir veya set sayısını artırabilirsiniz. Bu konuda araştırma yaparak ilerlemeniz önemlidir, YouTube gibi kaynaklarda evde sporla ilgili birçok bilgi var bunlardan faydalanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı