Zayıflarken Kas Yapılır mı?

Headlake

Hectopat
Daha fazla  
Şu sıralar zayıflamaya çalışıyorum fakat çok da protein tüketemiyorum. Ama aynı zamanda ağırlık da kaldırıyorum. Boşa mı yapıyorum? İstediğim kiloya geldikten sonra mı çalışmalıyım yoksa şu an yapsam etkili olur mu?

Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Evet zayıflarken kas kütlenizi arttırabilirsiniz fakat bu oldukça zor bir durum. Kilonuza da bağlı. Mesela 10 kg verip üstüne kas koymanız 75 kg bir birey için imkansız gibi bir şey.

Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Evet zayıflarken kas kütlenizi arttırabilirsiniz fakat bu oldukça zor bir durum. Kilonuza da bağlı. Mesela 10 kg verip üstüne kas koymanız 75 kg bir birey için imkansız gibi bir şey.
Tamamdır hocam sağolun. Proteine biraz daha dikkat etmeye çalışacağım. 82 kiloyum fakat çoğu yağ olduğu için kasa dönüştürmem lazım.

Eğer neredeyse hiç protein almıyorsan evet boşa yapıyorsun. Tavuk göğsü yemeye özen göster. Kilon kaç?

Eğer spor geçmişin hiç yoksa ve yağ oranın yüksekse evet çok iyi yapılır. Eğer bu iki maddede yoksa yine yapabilirsin ama bu 2 maddenin olduğu zaman kadar etkili olmaz ve çok fazla kalori düşersen yağ oranında çok yüksek değilse kas kaybedebilirsin. Yağ kasa dönüşmez yağ erir ve kas yaparsın ama yağ eritmekle kas inşa etmek eşit miktarda olmaz tabii ki. Protein ağırlıklı beslen uzun vadede yürütebileceğin bir diyet seç kendini çok sınırlama. Örneğin ben bugün 700 gr tavuk yedim 2 dilim tost ekmeği 4 yumurta 1 muz ve 1 paket Hindistan cevizi cipsi ve bir paket çikolata kaplı çilek draje yedim 2000 kalori civarı aldım burada karbı az tuttum yağ bir tık yüksek ve şekeri yüksek tuttum tutmamam gerekirdi ama bugünlük böyle oldu. Eğer bu cips ile drajeyi yemeseydim büyük ihtimal pilav veya bir yağ kaynağı ile değiştirebilirdim biraz da fazla protein yerdim. Gel gör ki drajeyle cipsi yedim o yüzden kuru tavuk yemek zorunda kaldık :D dengeli beslen ki sürdürebilesin bozmayasın.

Ve protein ağırlıklı beslenmek seni tok tutar artı vucut proteini sindirirken daha çok uğraşır.

Geri
Yukarı