Dinler hakkındaki değişik düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wolfstAyle

Decapat
Yani bu konuda dinler hakkındaki değişik düşüncelerinizi yazacağız. Örnek: Mesela ben nuhun nedense Avustralya'da yaşadığını ve tufandan oradan kaçtığı aklıma geliyor, neden biliyorum.

Mısır kayıtlarında neden firavun ve ordusunun yok olduğu yazmıyor, Mısırlılar o dönemde her şeyi kayıt alırdı 🤔

Yani bu konuda dinler hakkındaki değişik düşüncelerinizi yazacağız. Örnek: Mesela ben nuhun nedense Avustralya'da yaşadığını ve tufandan oradan kaçtığı aklıma geliyor, neden biliyorum.

Ben Kur'an'ın Arapça okunmasına karşıyım. Ya Arapların Arapça okumasına değil tabii ki. Türklerin veya başka bir milletin Arapça okumasına karşıyım. Anlamak için okumamız gerekir bence Kur'an'ı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Kur'an'ın Arapça okunmasına karşıyım. Ya Arapların Arapça okumasına değil tabii ki. Türklerin veya başka bir milletin Arapça okumasına karşıyım. Anlamak için okumamız gerekir bence Kur'an'ı.

İyi de bu dinle alakalı değil, okuma stili ve tarzı ile alakalı.

İyi de bu dinle alakalı değil, okuma stili ve tarzı ile alakalı.

Bence din ile alakalı. İnsanlar dini anlamadıkları bir kitabı okumak zannediyor. Dinlerini öğrenmeden yaşamaya çalışıyorlar. Konu başlığı "dinler hakkındaki değişik düşünceleriniz."

Benim değil de Hallac'ın şoyle bir kurgusu vardır;

Şeytanın insana secde etmemesinin sebebi, Allah'ı biliyor olmasıydı. Yaratana isyanı da "Sen varken, seni biliyorken; senin yarattığına nasıl secde ederim? Benim ilahım sensin, senden başka ilahım yoktur." minvalindeydi.

Dünya üzerinde binden çok din var, insanların sadece birine kesin gözle bakması değişiğime gidiyor.

Bence din ile alakalı. İnsanlar dini anlamadıkları bir kitabı okumak zannediyor. Dinlerini öğrenmeden yaşamaya çalışıyorlar. Konu başlığı "dinler hakkındaki değişik düşünceleriniz."

İnsanlar bunu İngilizce veya başka dillerde de yapıyor. Büyük bir sorun değil insanlar manasını okuyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lütfen şu cahil adamı kaynak olarak göstermeyin. Videolarını izlerken beyin spazmı geçiriyorum resmen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı