Dinleyerek İngilizce öğrenmek

l0kan1

Kilopat
Merhaba.
Müzik dinlemek yerine kulaklık ile İngilizce kelime cümle ve anlamlarını öğrene bileceğim bir kaynak MP3 var mı?

Çok eskiden bir arkadaşım arabada böyle şeyler dinliyordu ve İspanyolca öğrenmeye çalışıyordu. Arabada giderken metroda otobüste yürüyerek herhangi bir yerde İngilizcesini söyleyip sonradan İspanyolca'sını çeviren bir MP3 dinliyordu. Bunun gibi bir şey arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla YouTube'da vardı. Direkt link istemeyin zira elimde yok, üzgünüm. "Dinleyerek İngilizce Öğrenme" benzeri bir arama yaparak isteğinizi bulabilirsiniz sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bunlar işinizi görmez mi?

Ayrıca bir ingilizce öğretmeni adayı olarak bunun pek de iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Ben genel olarak dil bilgisi ve kelime taraftarı olduğum için direkt "otur-öğren-dene" destekçisiyim.

Hocam bunlar işinizi görmez mi?

Ayrıca bir İngilizce öğretmeni adayı olarak bunun pek de iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Ben genel olarak dil bilgisi ve kelime taraftarı olduğum için direkt "otur-öğren-dene" destekçisiyim.

İlgin için teşekkür ederim. Nasil bir yontem etkili ogrenme yöntemidir? Kisisel fikriniz nedir?

Rica ederim. Pek çok kişinin dediğinden farklı olarak ben dilbilgisi öğrenirken kelimeleri de öğrenip kademeli olarak İngilizce'nin geliştirilmesi taraftarıyım. Pek çok kişi dilbilgisi öğrenmeyin, kelime öğrenin falan dese de dilbilgisi bir dilin temelidir ve o olmadan konuşulamaz. Seviyenize göre gramer konularını öğrenin. Bu sırada kelime bilginizi de eş zamanlı bir şekilde iyileştirin. Yeni İngilizce öğrenmeye başlayanlar için pek çok kitap var. Bu kitapların özellikle kendinize uygun olanını ve konuşma, yazma, dinleme, okuma olarak tüm İngilizce yeteneklerini geliştirmeye odaklı bir hâlini bulursanız çok güzel gelişebilirsiniz.

Geri
Yukarı