Ses Kartı Dip Ses Sorununu Çözer mi?

halogong

Kilopat
Daha fazla  
Kulaklığı telefonda denediğim zaman çok net kaydediyor sesimi fakat bilgisayarda denediğim zaman hışırtı, cızırtı ne ararsan var. Kasanın önündeki girişlerde denedim yine aynı sonuç. Harici ses kartı alsam bir fark olur mu?

İkinci el Creative X-Fi XtremeMusic buldum. Alsam mı diye düşünürken size sormak istedim.

Anakart ASUS Sabertooth P67 Rev. 3
Kulaklık SteelSeries Arctis 1

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence ses kartınız yeterli olmalı. Kasanın ana kart girişini deneyebilir misiniz?
Aynen. Kulaklığı kasanın arka tarafına tak (Yani anakart kısmına). Eğer sıkıntı olmazsa ses kartı alabilirsin.
Denedim fakat bir şey değişmedi. Ayrıca kulaklığı kendi dönüştürücüsü ile bağlıyorum bilgisayara. Direk usb olarak takamıyorum.

@1Gülhan1
Yuvarlak ses girişi yok mu?

Hocam kulaklığı 2 uç ile bağlıyorum bilgisayara. Biri mikrofon diğeri kulaklık şeklinde. Düzgün olarak çalışıyor.
Arkada 6 tane girişi var anakartın. Önde ise 2 tane kasaya ait giriş var. Anakartıda kasanınkinide denedim değişen bir şey olmadı. Hışırtılar devam ediyor mikrofonda.

Ses kartı olarak ne tavsiye edersiniz. Çok bütçem yok fakat çok fark olur derseniz 300 e kadar çıkabilirim.

Kablolarda ne gibi bir problem olabilirki. PSU modüler olmadığı için CPU nun arka kısmında çok kablo bıraktım. Onlar etkiliyo olabilir belki ama onlarıda başka yere geçiremem :(

Kablolarda ne gibi bir problem olabilirki. PSU modüler olmadığı için CPU nun arka kısmında çok kablo bıraktım. Onlar etkiliyo olabilir belki ama onlarıda başka yere geçiremem :(
Benim de başıma aslında bu tip bir olay geldi. Arabanın Aux girişine kablo taktım. Ses cızırtılı geliyordu. Hiç kullanılmayan Aux girişi bozulmayacağını düşünerek yeni kablo aldım. Düzeldi. Bu yüzden donanımsal olabileceğini düşünüyorum. Ses kartında problem olsa bunu müzik dinlerken de fark edebilirsiniz. Yani kolay bozulan bir şey değil, bozulmayan bir şey de değil. :) Sadece mikrofonda belirtisini göstermez. Kulaklığınız driverları var mı?

Arctis 1 driversız geliyor. Windows Sonic ile uyumlu çalışıyor o kadar.
50-60 liraya USB ses kartı almaya karar verdim. Olursa olur olmazsa sorun değil. Discord'ta neredeyse 0 cızırtı ama OBS kullanınca coşuyor 😅

Geri
Yukarı