Diploma notu ile iyi bir liseye gidilebilir mi?

Aliosman Avci

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. LGS'den büyük ihtimal iyi bir not alamayacağım OBP ile girmeye düşünüyorum okula 92-93 arası diploma notum var İstanbul/Gaziosmanpaşa'da oturuyorum. Yakın çevrede farklı ilçeler olabilir. İyi bir liseye gidebilir miyim?

Merhaba arkadaşlar. LGS'den büyük ihtimal iyi bir not alamayacağım OBP ile girmeye düşünüyorum okula 92-93 arası diploma notum var İstanbul/Gaziosmanpaşa'da oturuyorum. Yakın çevrede farklı ilçeler olabilir. İyi bir liseye gidebilir miyim?
Fazlasıyla yeterli bir notun var.
Önemli olan hangi lise değil tabii ortamı saymazsak sen çalışırsan hangi lise olduğu hiç önemli değil bu iyi lise kötü lise muhabbeti Türkiye'nin eğitim sisteminde ortaya çıkan bir şey aslında öyle bir şey yok.

Girebilirsin büyük bir ihtimal. Ama sana söyleyeyim. Üniversite hepsinden önemli. Yani moralini bozma demek istiyorum. Sadece ona çalış. Yoksa ne alınan takdirler ne OBP'ler... Hiçbiri YKS'de yaptığın 1 net kadar etki yapamıyor.

Girersin. Ama önemli olan okul değil önemli olan senin yeteri kadar çalışman, bunu bil.

Önemli olan hangi lise değil tabii ortamı saymazsak sen çalışırsan hangi lise olduğu hiç önemli değil bu iyi lise kötü lise muhabbeti Türkiye'nin eğitim sisteminde ortaya çıkan bir şey aslında öyle bir şey yok.

Anadolu liselerine gidersin rahatca. Araştır bulunduğun bölgedeki liseleri en iyi hangisiyse ona gitmeye çalış.

Girebilirsin büyük bir ihtimal. Ama sana söyleyeyim. Üniversite hepsinden önemli. Yani moralini bozma demek istiyorum. Sadece ona çalış. Yoksa ne alınan takdirler ne OBP'ler... Hiçbiri YKS'de yaptığın 1 net kadar etki yapamıyor.

Hepinize teşekkür ederim 2 sorum daha var yanıtlarsanız çok sevinirim 1.si farklı ilçelerdeki okullara OBP ile girebilir miyim? 2.si LGS ile YKS birbirine benziyorlar mı çünkü yns sorularını yapmakta zorlanıyorum çünkü eski nesil sorularda çok başarılıyım.

LGS ile YKS birbirine benziyorlar mı çünkü yeni nesil sorularını yapmakta zorlanıyorum çünkü eski nesil sorularda çok başarılıyım.

Benzer yanlar elbette var. Şekilli soruların ağırlıkta olduğu bir sınavdı. YKS gibi. Lise öğrencisi elinin tersiyle çözerdi fakat bu sınav kesinlikle 8.sınıf öğrencisine uygun değildi. Adam 1.5 sene düzgün eğitim görememiş nasıl çözsün? Süre uzundu diyenler olacak şimdi ama kendilerini o öğrenci yerine koyarlarsa anlarlar. Ama bunu demem önceki LGS'ya da TEOG sınavından mezun olan öğrencilerin sorularıyla alay geçilmesi olarak anlaşılmasın. Zamandan zamana çok şey değişiyor zira. Zamanın öğrencisi için o zordu, bu öğrenci için bu zor olur. Gayet normal. İnsanımız alay etmeyi çok seviyor ya ona irite oluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı