Directx 12 Destekleyen Çoğu Oyun AMD İle Anlaşmalı Çıkacak !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
DirectX 12 çoğu oyuncunun beklediği oldukça yeni bir teknoloji. Görülen o ki AMD bunun farkında. Çünkü AMD’nin yetkili bir ismi olan Robert Hallock yaptığı bir açıklamada DirectX 12 destekleyen çoğu oyunun AMD ile anlaşmalı olarak piyasaya sürüleceğini belirtti. Eğer Robert Hallock haklıysa, DirectX 12’nin nimetlerinden en iyi AMD kullanıcıları yararlanacak.

Robert Hallock, Reddit üzerinde yaptığı bu açıklamada, “2015/2016 dönemlerinde çıkacak olan oyunların büyük bir kısmı AMD ile anlaşmalı olarak piyasaya sürülecek. Mantle ile oyun geliştirme dünyası düşük seviye API’ler ile nasıl oyun geliştirileceğini gördü. Konsollar da AMD ve düşük seviye API’ler kullanıyor. Şimdi ektiğimiz tohumların, meyvelerini yeme vakti.” şeklinde konuştu. Bakalım AMD yeni oyun döneminde nasıl bir strateji izleyecek?

Kaynak: Leadergamer

Bu konu aklımıza tek bir soru getirir, nVidia yarışta geri mi kalacak ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Future Level 12.2 diye bir şey yok.
Bu bir yanlış bilgilendirmedir arkadaşlar. İtibar etmeyiniz. Feature Level, Tier olayına benziyor.
Ayrıca bu bir mimari değil. Bu DirectX 12'nin bir özelliği ve AMD bu özelliğe destek sunarken Nvidia destek sunmadığı için sonuçlar bunlar.
DX12 bir yazılım ama mimariye göre performansı artan bir yazılım. Ve beynine kazı bunu. DX12'nin adı bile geçmeyen yıllarda, kartlarına DX12 donanımı koymayan hiçbir firma kartına %100 DX12 desteği veremez.

Oxide Firmasına da DirectX 12'nin bu özelliğini devre dışı bırakın demesi ne anlama geliyor sence bunu bir düşün.
Yine seni beynini kullanmaya davet ediyorum. Bir oyun, önceden hazırlanmış mimariye göre tasarlanarak çıkartılmalıdır. Oyundaki optimize sorunları ekran kartına maal edilemez. Bu çok komik bir durum. "Ya bizim yaptığımız oyun sizin ekran kartınızın şu özelliği ile iyi çalışmıyor. Siz bunu bir kapatın." Böyle bir saçmalığı sizin beyniniz kabul ediyorsa o beyinde sorun var derim.

AMD ayağını öne atıp DX12 destekli bir oyun çıkarttı diye AMD'nin kartları hakkında komik yorumlarda bulunmayın.

nVidia'nın çeşitli yerlerden kaynaklarını takip ederseniz eğer Microsoft ile aralarında yaptıkları konuşmaları ve anlaşmaları birinci kişi açısından okuyup öğrenebilirsiniz.

Araştırmadan, sadece yukarıda saydığım sitelere bakıp, araştırdım diye karşımıza gelmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir yanlış bilgilendirmedir arkadaşlar. İtibar etmeyiniz. Feature Level, Tier olayına benziyor.

DX12 bir yazılım ama mimariye göre performansı artan bir yazılım. Ve beynine kazı bunu. DX12'nin adı bile geçmeyen yıllarda, kartlarına DX12 donanımı koymayan hiçbir firma kartına %100 DX12 desteği veremez.

Yine seni beynini kullanmaya davet ediyorum. Bir oyun, önceden hazırlanmış mimariye göre tasarlanarak çıkartılmalıdır. Oyundaki optimize sorunları ekran kartına maal edilemez. Bu çok komik bir durum. "Ya bizim yaptığımız oyun sizin ekran kartınızın şu özelliği ile iyi çalışmıyor. Siz bunu bir kapatın." Böyle bir saçmalığı sizin beyniniz kabul ediyorsa o beyinde sorun var derim.

AMD ayağını öne atıp DX12 destekli bir oyun çıkarttı diye AMD'nin kartları hakkında komik yorumlarda bulunmayın.

nVidia'nın çeşitli yerlerden kaynaklarını takip ederseniz eğer Microsoft ile aralarında yaptıkları konuşmaları ve anlaşmaları birinci kişi açısından okuyup öğrenebilirsiniz.

Tekrar söylüyorum. Donanımhaber, Merlin'in kazanı ve Donanımcı baba gibi Pazar sabahı magazin programlarına itibar etmeyiniz.
Araştırmadan, sadece yukarıda saydığım sitelere bakıp, araştırdım diye karşımıza gelmeyin.
Sanırım GTX 700 ve 900 serisi DirectX 12'den tam anlamıyla faydalanabilecek değil mi ?

nVidia'nın açıklamasına göre, GTX 700 serisi Feature Level 12.1'den faydalanacak. Orta seviye oluyor yani.

R9 390X, Grenada. Grenada ise R9 290X'in güncellenmiş hali olan Hawaii mimarisinin silikon kalitesi arttırılıp güncellenmiş hali. Yani 12.0 üzerinden destekliyor.

Tekrar söylüyorum. Donanımhaber, Merlin'in kazanı ve Donanımcı baba gibi Pazar sabahı magazin programlarına itibar etmeyiniz.
Mesut Çevik, yıllarca AMD'yi öne sürmeye çalıştı. Hatta, nVidia kartlarını incelerken, mutlaka araya "alternatif olarak r9 xxx tercih edilebilir" diyen bir elemandır kendisi. Eh, yani Casper kullanan adamdan ne bekleyebilirsin ki hocam ?

Mesut Çevik, yıllarca AMD'yi öne sürmeye çalıştı. Hatta, nVidia kartlarını incelerken, mutlaka araya "alternatif olarak r9 xxx tercih edilebilir" diyen bir elemandır kendisi. Eh, yani Casper kullanan adamdan ne bekleyebilirsin ki hocam ?
Casper'mı ? Iyy dedim görünce onun kadar dandik bir bilgisayar markası var mı bu dünyada ? Kalitesiz malzemeden yapıldığı için çok ucuz fiyatlı.

Ben topladığım sistemlerin çoğuna AMD kart öneriyorum. Göz aşinalığı olanlar bilir. Fakat AMD hala HD7000 mimarisini güncelleyip önümüze koyabiliyor giriş-orta segment kartlarda. DX12, mimariye göre performansı ve kalitesi artan bir yazılımdır. DX12'nin adı bile yeni yeni geçtiği HD7000 ve Fermi serisi kartlar zamanında %100 DX12 desteği verilemez kartlara.

AMD yazılım konusunda bu kadar güçlü ve profesyonel olsa sürücü desteği ile öne çıkar. Mimari başarısı ve düşük güç tüketimi ile öne çıkar. Bunları yapabiliyor mu ki HD serisi kartlara yazılım ile %100 DX12 desteği vermesini bekliyorsunuz?

Casper'mı ? Iyy dedim görünce onun kadar dandik bir bilgisayar markası var mı bu dünyada ? Kalitesiz malzemeden yapıldığı için çok ucuz fiyatlı.
Ekran Alıntısı.JPG

:D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı