Çözüldü DirectX DXError.log DirectX.log hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem2159

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Asus PRIME A320M-K
ASUS GeForce DUAL RTX 3060
XPG Gammix D35 16GB
ADATA Legend 750 500GB
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
unknown.png

Ekte de görüldüğü üzere DirectX yükleyemiyorum. Bütün sürümlerinde bu hatayı veriyor, nasıl bunu düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi Process Monitor raporuna tekrar baktım da DSOUND.DLL yüzünden oluyor gibi. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girer misiniz? İşlem tamamlanınca sisteminizi yeniden başlatın. Eksik DSOUND.DLL dosyasını yerine gelmiş olmalı. Olmazsa bu dosyayı kendi sistemimden yüklemeyi deneyebiliriz.
Geç cevabım için kusura bakmayın ama ben pek bir şey çıkaramadım loglardan. Daha tecrübeli birinin bakması daha sağlıklı olur gibi.

• Process Monitor raporunu DirectX kurulumunu başlatmadan önce başlattınız, değil mi?
  • Bu sorunu yaşamadan önce herhangi bir sorunun çözümü için el ile DLL indirdiniz mi?

En kötü ihtimalle format atmanız gerekecek.

Process Monitor'u videoda gördüğüm gibi yaptım recording yaparken "DirectX.exe" programını çalıştırdım ve çıkan raporları buraya gönderdim.

DirectX ile ilgili DLL indirmedim ama internet üzerinden başka DLL indirdim.

Dün gece sıfırlamayı denedim hata aldım.

Hata da ise şu yazıyordu: Bu bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu yazıyordu.

İndirdiğiniz DLL'lerin adını biliyor musunuz? DirectX ile ilgili olabilirler belki.

Sıfırlamayı Windows ayarları üzerinden yaptığınız için hata almanız normal. Format USB'si ile sıfırlamak daha sağlıklı bir işlem.

İndirdiğiniz DLL'lerin adını biliyor musunuz? DirectX ile ilgili olabilirler belki.

Sıfırlamayı Windows ayarları üzerinden yaptığınız için hata almanız normal. Format USB'si ile sıfırlamak daha sağlıklı bir işlem.

Maalesef indirdiğim DLL'leri hatırlamıyorum

Elimde şu anlık 4 GB flash bellek var 8 GB flash bellek satın alacağım o zaman formatı atabilirim.

Tarayıcımın geçmişine baktığımda indirdiğim DLL'lerin bir kısmı burada mevcut.

Xinput1_3.dll
D3DX9_42.
dsound.dll

İndirdiğim DLL'er bunlar.

Xinput1_3.dll
D3DX9_42.
dsound.dll

İndirdiğim DLL'er bunlar.
Üçü de DirectX'e ait ama dsound.dll DirectX kurulumu ile geliyor mu bilmiyorum. Xinput1_3.DLL ve D3DX9_42.DLL dosyalarını System32 ve SysWOW64 klasörlerinden silin. Dsound.dll dosyasını da attığınız yerlerden silin ama yedeği bir klasörde dursun. Tekrar kurmayı deneyin aracı.

Üçü de DirectX'e ait ama dsound.dll DirectX kurulumu ile geliyor mu bilmiyorum. Xinput1_3.DLL ve D3DX9_42.DLL dosyalarını System32 ve SysWOW64 klasörlerinden silin. Dsound.dll dosyasını da attığınız yerlerden silin ama yedeği bir klasörde dursun. Tekrar kurmayı deneyin aracı.

Xinput1_3.dll
D3DX9_42.dll
Bu iki dosyayı SysWOW64 klasöründen sildim ama.
System32 dosyasında D3DX9_42 yoktu.

Ve tekrar aynı hatayı verdi.

Yeni logları paylaşır mısınız? System32 klasöründen de sildiniz dosyaları, değil mi?

Yeni loglar bunlar.
Dsound.dll'yi eski yerine atabilir miyim?

Raporlar az çok bilgi vermeye başladı şimdi.

C:\Windows\System32\xactengine2_0.dll ve C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_33.DLL silin.

Bu araç ile deneyin kurulumu.

Xactengine2_0.
Sildim fakat.
SysWOW64 klasörünün içinde.
D3DX9_33.dll adlı dosya.

Yeni konular

Geri
Yukarı