Çözüldü DirectX DXError.log DirectX.log hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem2159

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Asus PRIME A320M-K
ASUS GeForce DUAL RTX 3060
XPG Gammix D35 16GB
ADATA Legend 750 500GB
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
unknown.png

Ekte de görüldüğü üzere DirectX yükleyemiyorum. Bütün sürümlerinde bu hatayı veriyor, nasıl bunu düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi Process Monitor raporuna tekrar baktım da DSOUND.DLL yüzünden oluyor gibi. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girer misiniz? İşlem tamamlanınca sisteminizi yeniden başlatın. Eksik DSOUND.DLL dosyasını yerine gelmiş olmalı. Olmazsa bu dosyayı kendi sistemimden yüklemeyi deneyebiliriz.
Önce DISM komutlarınının ilk 3 adımını uygulayın. Komutlar uygulandıktan sonra SFC komutunu tekrar deneyin.

Bu işlemler sırasında DSOUND.DLL dosyasının System32 ve SysWOW64 klasörlerinde bulunmadığından emin olun.

@Jayce
Tekrar merhaba dediğiniz DISM komutlarının hepsini tamamladım ve bilgisayarı yeniden başlatıp "directx.exe" adlı uygulamayı çalıştırdım. Ve tekrar aynı hatayı verdi.

Belki işinize yarar diye yeni loglar:

DISM komutlarından sonra SFC'yi tekrarlamanız gerektiğini söylemiştim. Yaptınız mı? Sorun çok yüksek ihtimalle DSOUND.DLL yüzünden oluyor ve onu çözebilirsek her şey çözülecek.

SFC'yi tekrar deneyin. Sorun devam ederse yeni logları ve Process Monitor raporunu paylaşın.

DISM komutlarından sonra SFC'yi tekrarlamanız gerektiğini söylemiştim. Yaptınız mı? Sorun çok yüksek ihtimalle DSOUND.DLL yüzünden oluyor ve onu çözebilirsek her şey çözülecek.

SFC'yi tekrar deneyin. Sorun devam ederse yeni logları ve Process Monitor raporunu paylaşın.

@Jayce
Tekkür ederim sanırım oldu

Evet olmuş, hadi geçmiş olsun:) bir daha da el ile DLL atmamak lazım artık. Özellikle sistem DLL'leri:D

Tamamdır teşekkür ederim çözüm olarak ben mi seçmem gerekli moderatörler mi seçecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı